Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Spichlerz Romana
Poświęcenia żłobka dokonał proboszcz strzeleńskiej parafii ks. kanonik Otton Szymków fot. Paweł Lachowicz

1 marca swoją działalność rozpoczął pierwszy na terenie gminy Strzelno żłobek.

Żłobek u Krecika powstał dzięki Stowarzyszeniu Ecce Homo w Strzelnie. To właśnie prezeska tego stowarzyszenia Lidia Chudzińska napisała projekt, który złożony został do Urzędu Marszałkowskiego. Projekt przeszedł wszystkie oceny i został wybrany do realizacji. Tym samym na prowadzenie żłobka stowarzyszenie otrzymało środki w wysokości blisko 1.500.000 zł. 7 marca w obecności przewodniczącej sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Elżbiety Piniewskiej, wicestarosty Mariana Mikołajczaka, burmistrza Strzelna Dariusza Chudzińskiego odbyła się oficjalna uroczystość otwarcia żłobka. Poświęcenia żłobka dokonał proboszcz strzeleńskiej parafii ks. kanonik Otton Szymków. Na ręce prezeski stowarzyszenia Lidii Chudzińskiej spłynęły życzenia, gratulacje i upominki na wyposażenie palcówki. W uroczystości uczestniczyli ponadto pracownica stowarzyszenia Weronika Dembska, dyrektorka mogileńskiego żłobka Małgorzata Domańska i dyrektorka Szkoły Podstawowej w Markowicach (gm. Strzelno) Maria Żukowska.

Szerzej w papierowym oraz elektronicznym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w w czwartek, 11 marca.

Film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 8 III 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.