Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Podczas turystycznego powitania wiosny cykliści dokonali symbolicznego spalenia marzanny fot. Paweł Lachowicz

21 marca, Zarząd Oddziału PTTK w Strzelnie zorganizował rajd pieszy i rowerowy nad jezioro w Łąkiem (gm. Strzelno) na Turystyczne powitanie wiosny 2021.

Impreza połączona została z inauguracją tegorocznego sezonu turystycznego. Cykliści zabrali ze sobą wypchaną słomą, modnie ubraną, kolorową marzannę, symbol odchodzącej zimy, która ustawiona została w centralnym miejscu plaży, a wokół niej w okręgu stanęli wszyscy uczestnicy, którzy wysłuchali przepowiedni związanych z powitaniem wiosny. Na moment żegnania zimy i witania wiosny wszyscy śpiewali wesołe, skoczne piosenki o wiośnie, których teksty przygotowane zostały w trakcie organizacji imprezy. Po obrzędzie żegnania zimy i witania wiosny wszyscy skorzystali z ciepłej herbaty i przygotowanych smakołyków.

Szerzej w papierowym i elektronicznym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska  w czwartek, 25 marca.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Paweł Lachowicz, 22 III 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.