Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Spichlerz Romana
Mogileńska biblioteka zachęca do wypożyczania gier na Wielkanoc fot. Justyna Kulpińska

Familijne, imprezowe, strategiczne, zręcznościowe i przygodowe. Gry planszowe i karciane, z których jeszcze przed pandemią można było korzystać jedynie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mogilnie, tym razem trafią do domów czytelników. Wszystko po to, aby podczas świąt umilić im czas spędzany w gronie rodziny.

Nie ulega wątpliwości, że grom planszowym sprzyja narodowa izolacja, w której (z krótkotrwałymi przerwami) tkwimy od ponad roku. Tym bardziej nie dziwi więc fakt, że jesteśmy trzecim największym rynkiem gier planszowych w Europie. Kostki, pionki i wszelkiego rodzaju karty pokochali nie tylko najmłodsi, ale też dorośli. Mogileńska książnica postanowiła wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu użytkowników i po raz pierwszy udostępnić im planszówki na Wielkanoc. - Być może powtórzymy taką akcję przed majówką - zdradziła dyrektorka biblioteki, Maria Kotlińska. Gry można wypożyczać w oddziale dla dzieci nieodpłatnie na okres 14 dni. Po powrocie do biblioteki poddane zostaną obowiązkowej, 3-dniowej kwarantannie.

Wykaz gier oferowanych przez książnicę znajduje się na jej stronie internetowej. W oferowanym zbiorze znajduje się ponad 50 pozycji.

Dlaczego warto grać w planszówki?

Według ekspertów zaangażowanie w tego typu rozgrywki to najlepszy trening logicznego i taktycznego myślenia dla naszego mózgu. Gry uczą rozwiązywania problemów, koncentracji oraz umiejętnego i sprawnego podejmowania decyzji. Planszówki są ponadto doświadczeniem społecznym - rozwijają przyjaźnie i pozwalają cieszyć się bezpośrednim towarzystwem innych graczy. Mają również zastosowanie terapeutyczne - odstresowują, pozwalają odpocząć, często powodują wybuchy szczerych salw śmiechu.

Justyna Kulpińska, 1 IV 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.