Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

źródło: Stowarzyszenie Rozwoju Wsi "Promyk Nadziei" Żabienko

Aż 35 organizacji społecznych powiatu mogileńskiego przyjedzie w sobotę 19 czerwca do Bielic na konferencję o współpracy z samorządem lokalnym. Wydarzenie odbywa się pod hasłem Mamy Głos w Mogilnie i organizowane jest przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Promyk Nadziei Żabienko w ramach akcji Masz Głos Fundacji Batorego.

Konferencja rozpocznie się o 9.00 w sobotę w Zespole Szkół w Bielicach. Jej uczestnicy pojawią się też w Mogilnie miesiąc później na Targach Organizacji Pozarządowych. Obydwa działania to przykłady licznych inicjatyw Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Promyk Nadziei Żabienko, które od 17 lat zbiera doświadczenie w aktywności społecznej.

- Głównym celem, dla którego powstało Stowarzyszenie, było niewątpliwie zaspokojenie potrzeby integracji wielopokoleniowej we wsi Żabienko, jak i sąsiednich miejscowości. Dzięki powołaniu Stowarzyszenia możemy startować w różnego rodzaju konkursach i starać się o środki finansowe na realizację pomysłów członków Stowarzyszenia i mieszkańców – mówi Barbara Lech, prezes Stowarzyszenia, Sołtyska sołectwa Żabno i Radna Rady Miejskiej w Mogilnie.

O współpracy w dużym gronie

Do udziału w sobotniej konferencji zostały zaproszone stowarzyszenia, kluby sportowe, Ochotnicza Straż Pożarna, koła gospodyń wiejskich sołectwa, osiedla i grupy nieformalne społeczników z powiatu mogileńskiego.

- Z wielką niecierpliwością wyczekujemy sobotniego spotkania. To pierwsze tak duże wydarzenie w naszej okolicy, kierowane do organizacji pozarządowych. Mam nadzieję, że przyniesie ono prawdziwą współpracę organizacji społecznych i samorządu lokalnego, zwłaszcza po przestoju spowodowanego pandemią – mówi Jarosław Gębala, koordynator i pomysłodawca przedsięwzięcia.

Od teorii do praktyki

Podczas konferencji będzie można usłyszeć wystąpienia m.in. Marcina Skonieczki, wójta gminy Płużnica, Iwony Janickiej, koordynatorki akcji Masz Głos, Lucyny Roszak i Emilii Golińskiej z Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie. Na popołudnie zostały zaplanowane warsztaty na temat pozyskiwania grantów przez organizacje społeczne, prowadzenia działań marketingowych, zarządzania czasem i prawidłowego przygotowywania wniosków o dotację. Wszystko to ważne tematy w codziennym funkcjonowaniu organizacji społecznych.

Patronat honorowy objęli: Elżbieta Piniewska - przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Bartosz Nowacki - starosta mogileński, Leszek Duszyński - burmistrz Mogilna, Dariusz Chudziński - burmistrz Strzelna. Wydarzenie finansowo wsparły: gmina Mogilno, Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, powiat mogileński, gmina Strzelno, Lokalna Grupa Działania Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego w Mogilnie. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Tygodnik Lokalny Pałuki i Ziemia Mogileńska.

Justyna Kulpińska, 16 VI 2021

Reklama na stronie

Inne: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inne

Więcej: Inne

loading...
Więcej: Inne

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.