Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Radny Karol Nawrot uważa, że już najwyższy czas rozpocząć budowę II etapu miejskiego parkingu za budynkiem sądu, bo Mogilno dusi się od nadmiaru samochodów w centrum miasta fot. Damian Stawski

Niewykluczone, że po 10 latach od ogłoszenia pomysłu w przyszłym roku uda się burmistrzowi Leszkowi Duszyńskiemu wybudować drugą część parkingu przy ul. Sądowej.

Na czerwcowej sesji Rady Miejskiej, wiceprzewodniczący Karol Nawrot powrócił do sprawy budowy II etapu budowy parkingu przy ul. Sądowej, tym bardziej, że jest gotowy projekt budowy. - Bo dusimy się tymi samochodami i II etap, o którym pan wielokrotnie wspominał, jak najbardziej by się nam przydał - mówił radny PSL w kierunku burmistrza.

Leszek Duszyński potwierdził, że gotowy jest projekt budowy. Zaznaczył jednak: - W tym roku nie zaczniemy tej inwestycji. Wierzę głęboko, że w przyszłym roku ta inwestycja będzie realizowana. Burmistrz dodał: - Parking jest potrzebny. Zgadzam się tutaj z panem Karolem. Nie po to zrobiliśmy projekt, żeby go nie realizować. Musi być realizowany, koniecznie. Potrzeba nam przestrzeni. Jak powstanie ten parking to wierzę głęboko pani przewodnicząca, że rynek będzie już wolny od samochodów.

Przypomnijmy, że idea parkingu przy ul. Sądowej narodziła się w 2009 r. jako autorski pomysł burmistrza, czyli od 9 lat przewija się temat parkingu wśród interpelacji radnych. I etap parkingu po wykupie nieruchomości przez gminę przy ul. Sądowej został oddany do użytku 5 lat temu, w 2013 r. Na drugi etap jest gotowy projekt, ale realnie tej inwestycji jeszcze nie widać.

Przez minione 9 lat zmieniały się także wersje co do pojemności parkingu. Cały parking miał pomieścić około 300 samochodów. Potem okazało się, że będzie ich razem na obu parkingach około 200, gdyż teren za sądem jest bagnisty i podmokły. Parking musi tam być budowany na palach i żelbetonowej wylewce, dlatego obecnie istniejący parking zwiększy swą pojemność o 88 samochodów.

Na przestrzeni tych 9 lat zmieniały się również koncepcje lokalizacji wjazdu i wyjazdu na parking. Początkowo dość długo burmistrz Duszyński obiecywał, że wjazd na parking będzie od ul. Sądowej, a wyjazd będzie skierowany w stronę wolnicy (ul. Powstańców Wlkp.). Z tych planów nic nie wyszło, wręcz od 2013 r. burmistrz przestał także o tym mówić. Jak na razie wjazd i wyjazd z parkingu jest od ul. Sądowej i stanowi jeden ciąg komunikacyjny. Był też taki pomysł, by wjazd umieścić tak jak w tej chwili obok Szkoły Podstawowej nr 2 a wyjazd obok budynku sądu. Okazało się to jednak niemożliwe, gdyż teren obok sądu jest terenem prywatnym.

Marek Holak, 2 VII 2018

Promile - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.