Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Kolorem jasnym oznaczono ratusz, kolorem niebieskim miejsca parkingowe.

Od poniedziałku, 18 maja nieczynny będzie parking za mogileńskim ratuszem. Nieczynne będzie także wejście do ratusza od strony podwórza.

Prace przy budowie nowego parkingu i przebudowie obecnego podwórza ratusza rozpoczyna firma Izbruk Maciej Rybicki Zakład Ogólnobudowlany z Dziedzic (gm. Ciążeń). Firma wygrała przetarg za kwotę 612.934,25 zł. Ponad 37.040 zł kosztował będzie nadzór na budową.

Nowy parking sięgał będzie za ratuszem, aż do betonowego ogrodzenia posesji znajdujących się od strony ul. Pułaskiego i zajmował będzie teren niedawnych ogródków pracowniczych. Będzie tam zlokalizowanych 61 miejsc parkingowych, w tym 4 dla osób niepełnosprawnych. Teren będzie oświetlony, będą wewnętrzne drogi dojazdowe. Zostaną także rozebrane obecne garaże i pomieszczenia gospodarcze, a w to miejsce postawione nowe garaże. Przełożona zostanie także przedwojenna droga wyjazdowa z parkingu, prowadząca wzdłuż budynku do ul. Narutowicza, wykonana z cegły ułożonej w jodełkę.

W zamyśle burmistrza Leszka Duszyńskiego, parking ma być I etapem budowy olbrzymiego parkingu, który kiedyś zostanie poprowadzony aż do ul. Dworcowej. Obecnie jest to jednak teren prywatny i jak niejednokrotnie burmistrz tłumaczył radnym, rozmowy z właścicielami odnośnie ceny sprzedaży tego terenu, nie były dla Urzędu satysfakcjonujące. Parking służył będzie także pacjentom i odwiedzającym mogileński szpital. Takie zobowiązanie wobec władz powiatu złożył kilka miesięcy temu burmistrz Duszyński.

Burmistrzowi do rozstrzygniecia przetargu i podpisania umowy z firmą Izbruk brakowało razem z nadzorem nad budową 140.000 zł, gdyż miał w budżecie zarezerwowanych tylko 500.000 zł. W ostatnich zmianach budżetowych brakującą kwotę wziął m.in. z oszczędności, jakie powstały po zimowym utrzymaniu dróg. Budowie parkingu, jako inwestycji - która nie jest priorytetem i pierwszą potrzebą w dobie pandemii koronawirusowej i konieczności oszczędnego wydawania publicznego grosza - konsekwentnie sprzeciwiali się dwukrotnie w głosowaniach radni Prawicy Ziemi Mogileńskiej.

Z powodu pandemii koronawirusa, ratusz jest cały czas zamknięty. Urzędnicy jednak pracują. Klienci, którzy z różnych powodów będą musieli przyjść do ratusza, będą do niego mogli wejść tylko głównym wejściem od strony ul. Narutowicza.

Marek Holak, 17 V 2020

Kalendarz w Pałukach

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.