Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Podczas briefingu prasowego zorganizowanego przy jazie w Żabnie poinformowano o odbudowie kolejnego jazu na naszym terenie, tym razem na Jeziorze Wiecanowskim fot. Damian Stawski

18 maja przy jazie na rzece Panna w Żabnie odbył się briefing prasowy z udziałem prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysława Dacy poświęcony zwiększaniu retencji wody na terenach rolniczych w województwie kujawsko-pomorskim.

To właśnie nasze województwo należy do regionów o wysokim zagrożeniu suszą. W konferencji oprócz prezesa Wód Polskich udział wzięła zastępca dyrektora RZGW w Bydgoszczy Agnieszka Siłacz, poseł Tomasz Latos, burmistrz Mogilna Leszek Duszyński oraz członek zarządu powiatu Tomasz Krzesiński. Briefing nieprzypadkowo został zorganizowany właśnie przy jazie w Żabnie. Poinformowano, że jeszcze w tym roku Wody Polskie planują jeszcze jedną dużą inwestycję w celu zwiększenia retencji na naszym terenie. Odbudowany zostanie jaz na Jeziorze Wiecanowskim.

- W naszym województwie planowane są zadania na 21 obiektach, za łączną kwotę 15.000.000 zł. One będą realizowane przez kilka RZGW, w tym m.in. przez RZGW w Bydgoszczy. Do takich sztandarowych zadań realizowanych przez nasze RZGW będzie zadanie polegające na kształtowaniu przekroju podłużnego i poprzecznego Kanału Bachorze z budową zastawek na tym kanale oraz zbiornika retencyjnego służącym przytrzymaniu wody na tym obiekcie właśnie celem zretencjonowania wody, głównie dla celów ochrony przed suszą, głównie terenów rolniczych. Kolejnym takim zadaniem będzie odbudowa urządzenia hydrotechnicznego, jazu na wypływie z Jeziora Wiecanowskiego na rzecze Pannie Północnej tj. zlokalizowanego około 3,5 km od tego obiektu - mówiła zastępca dyrektora ds. ochrony przed powodzią i szuszą Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy Agnieszka Siłacz.

Damian Stawski, 18 V 2020

Kalendarz w Pałukach

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.