Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie zachęca czytelników do kontaktu mailowego lub elektronicznego.

6 i 7 marca w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie odbył się IV Przystanek Profilaktyczny. 

Monika Mądra-Pawlak i Jan Pawlak przejechali 80.000 km oraz poznali i spisali receptury na lokalne dania, w których zakochiwali się u źródeł.

Nie słabnie zainteresowanie coroczną biesiadą organizowaną przez GOKiR w Jeziorach Wielkich. Na tegorocznej imprezie bawiło się 80 osób.

W niedzielne popołudnie 23 lutego karnawałowego szaleństwa mieli okazję zasmakować najmłodsi mieszkańcy sołectwa Wyrobki i gościnnie sołectwa Chabsko oraz ich rodzice.

W ostatnią sobotę karnawału barwni przebierańcy z głośnymi okrzykami i śpiewem zapraszali wszystkich do wspólnej zabawy.

Podczas balu w Niestronnie bawiło się 38 osób z niepełnosprawnością z terenu gmin Mogilno, Dąbrowa, Janikowo i Pakość.

Było to spotkanie pełne radości i słodyczy… pączkowej.

20 lutego w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Strzelnie odbyło się spotkanie przy kawie połączone z prelekcjami Kalwaria Pakoska - historia i współczesność oraz Biesiada śląska na Kujawach. Prelekcje wygłosili historyk Andrzej Jarecki i burmistrz Pakości Zygmunt Groń.

9 lutego w sali widowiskowej domu kultury w Strzelnie odbył się koncert karnawałowy w wykonaniu orkiestr dętych. Wystąpiły połączone zespoły orkiestra dęta ze Strzelna i gąsawska orkiestra dęta Pałuki pod batutą Jacka Jackowskiego.

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.