Medal marszałka Piotra Całbeckiego z rąk wicemarszałka Dariusza Kurzawy odebrała Cecylia Sech fot. Magdalena Lachowicz

Wieczorem, w czwartek 14 czerwca w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji  w Strzelnie odbyła się uroczysta gala z okazji tegorocznych Dni Strzelna.

Wzorem lat ubiegłych podczas gali nastąpiło podsumowanie konkursu literackiego organizowanego przez bibliotekę, wręczono puchar dla najaktywniejszego sołectwa gminy oraz wyróżniono działkowców za najpiękniejszy ogródek. Podczas uroczystości za aktywność, promowanie Strzelna i zdobywane puchary i nagrody wyróżnieni zostali też członkowie Koła Modelarskiego działającego przy strzeleńskiej bibliotece. Mieszkańcy mieli też okazję włączyć się do akcji Urzędu Marszałkowskiego i złożyć podpis na deklaracji z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości. Przyjęcie deklaracji mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego na stulecie Niepodległej wpisuje się w regionalne obchody jubileuszowe. Ponadto medal marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis w uznaniu zasług na rzecz walki o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej i praw człowieka otrzymała Cecylia Sech ze Strzelna. Podczas uroczystej gali zebrani mogli obejrzeć kabaret Afekt, czyli Qui Pro Quo w wykonaniu aktorów teatru Afisz z Torunia.

Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Magdalena Lachowicz, 15 VI 2018

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.