Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Spotkanie prowadziła szefowa Stowarzyszenia KGW Kanwa Stanisława Kryszak fot. Paweł Lachowicz

Kulinaria patriotyczne to temat przewodni tegorocznego konkursu kulinarnego organizowanego przez Wielkopolską Izbę Rolniczą.

Temat wybrany został ze względu na obchodzone w 2018 roku jubileusze: 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz rokiem Powstania Wielkopolskiego. Izba Rolnicza zorganizowała konkurs, którego głównym przesłaniem jest zaprezentowanie historycznej kuchni wielkopolskiej i jej bogatych tradycji. Do konkursu przystąpiło Stowarzyszenie KGW Kanwa z Orchowa. 19 czerwca w Domu Strażaka i Kultury w Orchowie odbyło się spotkanie z mieszkańcami dotyczące udziału KGW w konkursie.

Podczas spotkania w repertuarze patriotycznych pieśni i tańca zaprezentowały się dzieci z NSP w Słowikowie (gm. Orchowo). Piosenki patriotyczne śpiewał zespół orchowskiego klubu seniora Złota Jesień. Nie zabrakło referatu historycznego o udziale mieszkańców Orchowa w Powstaniu Wielkopolskim. Na zakończenie zebrani mieszkańcy zostali zaproszeni na degustację patriotycznych potraw przygotowanych przez członkinie KGW.

Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 21 VI 2018

Droga - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.