Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Studenci III roku kierunku sztuka Mediów i Edukacja Wizualna UMK w Toruniu z opiekunem pleneru dr hab Witoldem Pochylskim w Galerii Lustro kina Wawrzyn fot. Marek Holak

Każdy ze studentów opowiedział o swoich pracach prezentowanych w Lustrze, jak je wykonywał, jakie miał inspiracje, czym się kierował.

Przez minione dwa tygodnie w Mogilnie odbywał się plener malarski studentów III roku UMK w Toruniu, kierunku Sztuka Mediów i Edukacja Wizualna z Wydziału Sztuk Pięknych z opiekunem dr hab Witoldem Pochylskim. W harcówce nad jeziorem spotkali się studenci z różnych miejsc w Polsce, z Katowic, Kielc, Suwałk, Chojnic i regionu wokół Torunia. Spali w harcówce na łóżkach polowych. Jak mówił Witold Pochylski na wystawie poplenerowej zorganizowanej 7 lipca w Galerii Lustro kina Wawrzyn, pobyt w Mogilnie był ucieczką od zgiełku dużego miasta. Codziennie studenci budzili się nad Jeziorem Mogileńskim słuchając śpiewu ptaków i - jak na artystów przystało - tworzyli swe prace, chodząc bosymi stopami po trawie.

Na wystawie poplenerowej zatytułowanej "Doświadczenie miejsca" Justyna Brozdowska, Magdalena Diec, Daria Dziarmaga, Maria Jasińska, Klaudia Kapuścińska, Natalia Naklicka, Patrycja Poznańska, Stefania Studzińska, Monika Szpadkiewicz i Jakub Wróbel przedstawili barwne płótna, wykonane techniką batiku oraz inwentaryzację natury zapisaną na foliach i szkle.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Marek Holak, 9 VII 2018

Radni - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.