Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Zaprezentowane na wystawie zbiory omówił prezes strzeleńskiego oddziału PTH, historyk Jacek Sech  fot. Magdalena Lachowicz

7 września w Strzelnie obchodzone były Europejskie Dni Dziedzictwa, poświęcone, które w tym roku poświęcone będą 100-leciu odzyskania niepodległości.

Rano w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji odbyło się spotkanie z rodzinami Powstańców Wielkopolskich, połączone z nadzwyczajną sesją Rady Miejskiej w Strzelnie, która podjęła okolicznościową rezolucję. W trakcie spotkania odbył się też  koncert zespołu śpiewaczego miejscowego Klubu Seniora Kujawianki.

Popołudniu w Izbie Kujawskiej im. J. W. Szulczewskiego z siedzibą w Szkole Podstawowej im. A. A. Michelsona w Strzelnie nastąpiło otwarcie wystawy pt. Im zawdzięczamy Niepodległą, połączone z okolicznościową prelekcją.

Organizatorami obchodów było Koło Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział w Strzelnie i władze samorządowe Strzelna.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 13 września. Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Lachowicz, 10 IX 2018

Sklep

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.