Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Fragment Przedwiośnia czyta Magdalena Selbirak fot. Magdalena Lachowicz

8 września w Strzelnie odbyła się siódma edycja Narodowego Czytania. Przybyli mieszkańcy zgłębiali fragmenty powieści Stefana Żeromskiego Przedwiośnie.

Narodowe czytanie odbyło się w Lokalu Gastronomicznym Organizacja Magazyn Romana Szydzika. W lokalu wszystkich przybyłych witała muzyka z płyt o tematyce patriotycznej.

W tym roku 18 osób, wśród nich mieszkańcy, uczniowie, nauczyciele, władze samorządowe oraz przedstawiciele różnych organizacji czytali fragmenty IV i V rozdziału powieści. Bohaterowie zmierzali krwawą drogą z Rosji do Polski, a po dotarciu do rodzinnego kraju ugoszczeni zostali przez gospodarza lokalu staropolską zupą grzybową, wiejskim chlebem ze smalcem oraz drożdżówką. Na zakończenie odbył się koncert zespołu śpiewaczego Kujawianki.   

Organizatorem przedsięwzięcia była Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie przy współpracy strzeleńskiego Lokalu Gastronomicznego Organizacja Magazyn Romana Szydzika.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 13 września. Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Lachowicz, 10 IX 2018

Radni - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.