Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Fragment Przedwiośnia do przeczytania Urszuli Dembowskiej wskazuje kierownik jeziorańskiej biblioteki Halina Kowalska fot. Paweł Lachowicz

Mieszkańcy gminy Jeziora Wielkie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji publicznej Narodowe Czytanie.

8 września w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Jeziorach Wielkich mieszkańcy czytali fragmenty powieści Stefana Żeromskiego  pt. Przedwiośnie. Była to szósta akcja Narodowego Czytania zorganizowanego przez jeziorańską bibliotekę i dom kultury. W związku z tym, że przeczytanie całej powieści trwałoby kilkadziesiąt godzin, kierownik biblioteki wybrała jej fragmenty. Przedtem streściła losy bohaterów. Następnie ciekawe losy bohaterów powieści śledzili kolejno przybyli mieszkańcy. Sobotnie Narodowe Czytanie zakończyło się  przy kawie i słodkościach.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 13 września. Więcej zdjęć w naszej galerii.

Paweł Lachowicz, 10 IX 2018

Droga - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.