W patriotycznym przedstawieniu prezentują się gospodarze przeglądu, uczniowie szkoły podstawowej w Stodołach fot. Paweł Lachowicz

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania niepodległości 5 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strzelnie odbył się Gminny Przegląd Artystyczny Razem ku wolności.

Do udziału w przeglądzie, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Stodołach, zaproszone zostały wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy. Wspólnie z uczniami szkół w duchowej patriotycznej uczcie uczestniczyli m.in. Dariusz Chudziński, wybrany 21 października na burmistrza Strzelna, honorowi obywatele Strzelna Kazimierz Chudziński i ks. Otton Szymków oraz radny powiatowy Marian Mikołajczak. Wszyscy wspólnie radowali się niepodległą, wolną Ojczyzną, którą wywalczyli polscy żołnierze. Przegląd rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, po czym nastąpiła część artystyczna. Uczniowie szkół zaprezentowali przygotowane programy patriotyczne. Podsumowania przeglądu dokonała dyrektor szkoły w Stodołach Bogumiła Nadzieja-Wijaszka, która wręczyła reprezentantom wszystkich szkól puchary i dyplomy.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 8 listopada. Więcej zdjęć w naszej galerii.

Paweł Lachowicz, 5 XI 2018

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.