Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Wiązankę kwiatów na cmentarzu w Wójcinie składa delegacja mieszkańców Wójcina fot. Paweł Lachowicz

Na cmentarzu parafialnym w Wójcinie (gm. Jeziora Wielkie) 31 grudnia odbyła się uroczystość 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Sto lat temu oddziały wyzwoleńcze zbliżały się do powiatu strzeleńskiego i właśnie 31 grudnia, w noc sylwestrową wyzwolony został Wójcin. Była to pierwsza miejscowość wyzwolona w obecnym powiecie mogileńskim. Dla upamiętnienia tego wydarzenia społeczność Wójcina i gminy Jeziora Wielkie, przedstawiciele miejscowej szkoły podstawowej, sołectwa i stowarzyszeń zebrali się na cmentarzu parafialnym przy grobie poległego powstańca Michała Wojdyńskiego i tablicy upamiętniającej wszystkich, którzy zginęli podczas pierwszej wojny światowej, Powstaniu Wielkopolskim i wojnie polsko-bolszewickiej  w latach 1914-1920 delegacje złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze. Rys historyczny przedstawił Paweł Politowski, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wlkp. w Wójcinie.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Paweł Lachowicz, 2 I 2019

Radni - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.