Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Uroczyste obchody rozpoczęły się pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich fot. Magdalena Lachowicz

2 stycznia w Strzelnie odbyły się uroczyste obchody 100-lecia walk o Strzelno i odzyskania wolności.

Uroczystość rozpoczęła się pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu parafialnym przy ul. Kolejowej. Tam odbył się apel poległych, modlitwa za poległych i za Ojczyznę oraz rys historyczny, który wygłosił regionalista Marian Przybylski. Następnie liczne zebrane delegacje złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze. Po uroczystościach na cmentarzu odbył się przemarsz prowadzony przez wojsko i orkiestrę dętą OSP pod obelisk poległych powstańców przy szpitalu, tam nastąpiło oddanie czci poległym i odmówiona została modlitwa. Po przejściu pod budynek domu kultury Gwidon Trzecki odsłonił pamiątkową tablicę ufundowaną przez TMMS. Uroczystości zakończyły się okolicznościową eucharystią w intencji ojczyzny pod przewodnictwem bp Krzysztofa Wętkowskiego.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 10 stycznia.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Magdalena Lachowicz, 4 I 2019

Sklep

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.