Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Orszak przemierza ulicę Gimnazjalną w Strzelnie fot. Paweł Lachowicz

6 stycznia, ulicami Strzelna po raz siódmy w historii przeszedł Orszak Trzech Króli. Rodzinnemu kolędowaniu towarzyszyło hasło Odnowi oblicze ziemi.

Każdy chętny uczestnik orszaku przed wymarszem na ulice Strzelna otrzymał tekturową koronę i naklejki z logo Fundacji Orszak Trzech Króli. W rolę Trzech Króli, którzy w korowodzie, w silnym i mroźnym wietrze przeszli z Placu Św. Wojciecha, ulicami Gimnazjalną, Powstańców Wlkp., Św. Ducha, Rynkiem i Kościelną z powrotem  na Wzgórze Św. Wojciecha wraz z królowymi wcielili się parafianie. Zgodnie z tradycją królowie podążali w bogatych szatach i nakryciach głowy za dwoma rycerzami, którzy poruszali się  na pięknych koniach. Świtę królewskich par odegrały dzieci z parafii i dorośli aktorzy. Orszak zakończył pokłon Trzech Króli przy żłóbku tradycyjnie umiejscowionym u stóp Czarnego Ołtarza w strzeleńskiej bazylice oraz złożenie darów.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 8 I 2019

Promile - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.