Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

– Zapustna koza z Markowic harcuje po strzeleńskim komisariacie policji  fot. Paweł Lachowicz

5 marca przez tereny gminy Strzelno przeszedł barwny orszak, na czele z kozą - symbolem zabawy.

Mieszkańcy gminy Strzelno od kilkudziesięciu lat żegnają w ten sposób karnawał. Na terenie gminy Strzelno tradycję orszaku zapustnego tzw. Kozy do tego roku kultywowały dwa sołectwa Bożejewice i Ciencisko. W tym roku pojawiła się też w Strzelnie reaktywowana koza z Markowic. Pojawienie się kozy wędrującej od gospodarstwa do gospodarstwa, od sklepu do sklepu, zaczepiającej przechodniów, a nawet na chwilę wyręczająca burmistrza w rządzeniu miastem oznaczało dla wszystkich mieszkańców, że dobiega koniec okresu zabaw i biesiad, a nadchodzi okres 40–dniowego Wielkiego Postu. Wszystkie trzy kozy podczas swojego przemarszu przez miasto zajrzały m.in. do sklepów zakładów pracy i instytucji znajdujących się na terenie miasta. Zatrzymywali także przechodniów i samochody. Nie ominęli także Urzędu Miasta, komisariatu policji oraz Banku Spółdzielczego, a wszystko po to, żeby wszyscy w ten ostatni dzień karnawału mogli się trochę pośmiać i pobawić.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Film.

Paweł Lachowicz, 6 III 2019

Droga - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.