Podczas pikniku odbyły się występy artystyczne fot. Magdalena Lachowicz

25 maja w Strzelnie odbył się piknik rodzinny Jestem Polakiem, więc jestem Europejczykiem. 

W bogatym programie nie zabrakło  Parady Schumana – przemarszu ulicami miasta i happeningu na rynku. Przy hali sportowej przygotowane były stoiska europejskie z prezentacją państw UE, odbyło się uroczyste przyjęcie obietnicy zuchowej, debata Jestem Polakiem, więc jestem Europejczykiem, zawody sportowe Pluszowy Miś, animacje dla dzieci i dorosłych, konkursy, zabawy, dmuchany plac zabaw, ciepły i słodki poczęstunek. W między czasie odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy Dookoła Jeziora Łąkie.
Organizatorem pikniku było Stowarzyszenie LGD Sąsiedzi Wokół Szlaku Piastowskiego przy współpracy gminy Strzelno, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi, MGOKiR oraz PTTK. Projekt finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju  Obszarów Wiejskich Europa Inwestująca w obszary Wiejskie ze środków  UE w ramach działania Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2014 – 2020.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Lachowicz, 27 V 2019

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.