Puchar z rąk Wiesława Woźnicy odbiera zwyciężczyni sobotniej szarady Elżbieta Hartwich z Mogilna fot. Magdalena Lachowicz

W sobotę, 25 maja Klub Miłośników Rozrywek Umysłowych „Atena”  wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Strzelnie  zorganizowali Jubileuszowy 100. Otwarty Turniej Szaradziarski Dwudziestolecie Klubu Atena – Strzelno 2019.

Punktualnie o godzinie 12.00 prezes Ateny Andrzej Lipiński powitał wszystkich zebranych i zapoznał z dwoma zestawami zadań szaradziarskich. Następnie 9 przybyłych zawodników rozpoczęło rozwiązywanie niełatwych zadań. Na każdy zestaw przeznaczone było 60 minut. Szaradziści mieli do rozwiązania m.in. Jolkę, magiczne okręgi, Sudoku, magiczny kwadrat, dwuliterówkę, skrótkę, krzyżówkę z hasłem, skrótkę z metagramem, mini Jolkę anagramową. W związku z tym, że był to jubileuszowy turniej wpisujący się w 20 – lecie istnienia Ateny, organizatorzy przygotowali w każdym zestawie pytania dotyczące Strzelna i okolic Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Zarząd Ateny, które wręczali Wiesław Woźnica i Andrzej Lipiński.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Lachowicz, 27 V 2019

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.