Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Spotkania konsultacyjno-informacyjne z ekspertem dla osób chcących ubiegać się o środki odbędą się 12 oraz 18 lipca o godzinie 17.00 w MGOKiR (ul. Gimnazjalna 26).

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strzelnie realizuje projekt Wybryki kultury dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2019.

Celem programu jest poszerzenie dostępu do kultury, stworzenie warunków sprzyjających rozwojowi współpracy, komunikacji, pobudzenia aktywności obywatelskiej w przestrzeni kultury oraz wykreowania warunków sprzyjających rozwojowi nowoczesnej edukacji kulturalnej i artystycznej. - Realizowane zadanie projektu "Wybryki kultury" jest ukierunkowane na bezpośrednią i bliską współpracę z przedstawicielami społeczności lokalnej, stworzenia realnej możliwości dla społeczności lokalnej partycypacji w kulturze na terenie gminy. Likwidujemy bariery ograniczające angażowanie się społeczności lokalnej w nowych możliwościach aktywnego, oddolnego tworzenia kultury w gminie - powiedział nam dyrektor strzeleńskiego Domu Kultury Paweł Gębala.

Punktem wyjścia była diagnoza napisana przez pracowników i instruktorów MGOKiR w Strzelnie: Piotra Lewandowskiego, Arkadiusza Kubiaka, Piotra Dubickiego oraz Pawła Gębalę. Podstawę do jego napisania stanowiły 4 spotkania z mieszkańcami. Do przeprowadzenia spotkań zostali przygotowani przez badaczy dr. hab. Łukasza Afeltowicza oraz dr. Wojciecha Goszczyńskiego. Zespół wspierała również animatorka Narodowego Centrum Kultury Agnieszka Dąbrowska. Szczegółowy opis prac badawczych znalazł swoje odzwierciedlenie w opracowanej diagnozie.

MGOKiR zaprasza już od dzisiaj zainteresowanych do bezpośredniego kontaktu celem podjęcia wspólnych działań. W ramach projektu jest  22.000 zł na działania kulturalne, które zgłoszą mieszkańcy. Z tych pieniędzy sfinansowanych zostanie od 3 do 7 zgłoszonych inicjatyw. Nabór, który trwa do 23 lipca, do 1600, skierowany jest do osób indywidualnych i grup nieformalnych, które gotowe są prowadzić działania animacyjne. Jeśli więc ktoś posiada pomysł na ciekawą inicjatywę kulturalną, to program jest zdecydowanie dla niego. Zgłoszony  pomysł może uzyskać wsparcie finansowe do 7,5 tys. zł bez finansowego wkładu własnego.

Proponowana inicjatywa powinna nawiązywać do diagnozy Wybryki kultury, który dostępny jest online na stronie internetowej gminy Strzelno i MGOKiR. Aby uzyskać dofinansowanie konieczne jest wypełnienie formularza oraz jego dostarczenie do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strzelnie, a także wzięcie udziału w ocenie złożonych projektów. Wszystkie szczegóły postępowania zostały określone w regulaminie. - Dostaniecie realną szansę na zrealizowanie swojego pomysłu. Zapraszamy. Przyjdź, dowiedz się więcej, odkryj w sobie potencjał kulturotwórczy i zrealizuj swoje marzenia - dodał Paweł Gębala.

Więcej informacji pod nr. tel. (52) 318-92-18.

Program dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2019.

Magdalena Lachowicz, 11 VII 2019

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.