Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Sebastian Żyłkowski pokazuje dzieciom pająka zatopionego blisko 40 milionów lat temu w bursztynie fot. Magdalena Lachowicz

27 września w strzeleńskim Domu Kultury odbyła się kolejna odsłona z sześciu wybryków kultury, która przebiegała pod nazwą Kamieniem w wyobraźnię.

W ramach projektu Wybryki kultury z programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2019 dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury dzieci ze strzeleńskich szkół podstawowych uczestniczyły w wystawie minerałów, skał i skamieniałości połączonej z ciekawym wykładem o tym, skąd one się wzięły. Swoją bogatą kolekcję zaprezentowali Sebastian Żyłkowski jego żona Irmina. Już 5 października o 10.00 w MGOKiR państwo Żyłkowscy poprowadzą dla chętnych kreatywne warsztaty, podczas których uczestnicy będą mogli malować odlewy gipsowe, rysować piaskiem, czy tworzyć tzw. drzewka szczęścia.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 3 października. Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Lachowicz, 30 IX 2019

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.