Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Irmina Żyłkowska w trakcie tworzenia drzewka szczęścia fot. Paweł Lachowicz

5 października w Domu Kultury w Strzelnie odbyły się warsztaty Kamieniem w wyobraźnię.

Było to dopełnienie kolejnej odsłony z sześciu wybryków kultury realizowanych w ramach projektu Wybryki kultury z programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2019 dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. W ubiegłym tygodniu uczniowie ze strzeleńskich szkół podstawowych uczestniczyli w wystawie minerałów, skał i skamieniałości połączonej z ciekawym wykładem o tym, skąd one się wzięły. Swoją bogatą kolekcję zaprezentowali Sebastian Żyłkowski jego żona Irmina. Opowiadali oni  dzieciom o minerałach i skałach związanymi z Kujawami i pobliskimi regionami. Natomiast w sobotnie przedpołudnie państwo Żyłkowscy przeprowadzili dla chętnych kreatywne warsztaty, podczas których uczestnicy mogli malować odlewy gipsowe prawdziwych skamieniałości, w tym amonitów i trylobitów, rysować piaskiem, czy tworzyć tzw. drzewka szczęścia z minerałów i miedzianych drucików.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 7 X 2019

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.