Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

fot. Joanna Świetnicka

W niedzielę, 12 stycznia na terenie powiatu mogileńskiego, w gminie Trzemeszno i gminie Orchowo - jak zresztą w całej Polsce - już po raz 28. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.

Podczas finału nad bezpieczeństwem czuwać będzie kilkudziesięciu policjantów, ale warto także samemu stosować się do zasad bezpieczeństwa.

- Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci a także będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych - informuje st. asp. Tomasz Bartecki, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie..

W zbiórkę pieniędzy zaangażowanych jest wiele osób dobrej woli, także tych najmłodszych. Do wszystkich, a w szczególności do nich policjanci apelują, aby zachowywały się rozważnie. W szczególności należy: unikać miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy przejściowe, parki i skwery (zwłaszcza po zapadnięciu zmierzchu); nie chodzić samotnie; najlepiej zbierać datki w towarzystwie innych osób; w razie napadu nie starać się za wszelką cenę ratować zawartości skarbonki, pamiętając, że życie i zdrowie jest wartością nadrzędną; starać się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących później pomóc zidentyfikować sprawcę; jak najszybciej powiadomić Policję o popełnionym przestępstwie; jeśli napastnik ucieka - alarmować otoczenie krzykiem; w wypadku podejrzenia zaistnienia niebezpieczeństwa - nie wahać się, natychmiast powiadamiać Policję.

- Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki. Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją lub strażą miejską - mówi st. asp. Tomasz Bartecki.

Policjanci proszą także o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

- Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;

- Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu.

- Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Mogileńscy policjanci życzą wszystkim wolontariuszom pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP

Joanna Świetnicka, 11 I 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.