Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

11 stycznia przy Sądzie Rejonowym w Mogilnie w obronie niezależności sędziów zebrała się grupa 10 mieszkańców z terenu powiatu    fot. Damian Stawski

Pod Sądem Rejonowym w Mogilnie grupa 10 mieszkańców zebrała się w geście poparcia dla protestujących w Warszawie sędziów podczas marszu 1000 tóg.

11 stycznia o 1500 w Warszawie rozpoczął się marsz 1000 tóg, gdzie sędziowie mieli wyrazić swój sprzeciw wobec tzw. ustawy kagańcowej. Ustawa ta pozwala dyscyplinować sędziów m.in. za podważanie statusu innych sędziów, w tym wskazanych przez Krajową Radę Sądownictwa. W związku z marszem mieszkańcy w różnych miejscowościach Polski zbierali się przed sądami by dać wyraz wsparcia dla protestujących w Warszawie. Taka akcja została zorganizowana również w Mogilnie, gdzie pod budynek Sądu Rejonowego przybyło 10 mieszkańców.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemi Mogileńskiej w czwartek 16 stycznia.

Damian Stawski, 11 I 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.