Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

W strzeleńskim sztabie WOŚP rozpoczyna się liczenie zawartości puszki szefowej sztabu Magdaleny Buczkowskiej - Kubiak fot. Magdalena Lachowicz

12 stycznia po raz 25. w Strzelnie i Jeziorach Wielkich zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym  roku finałowi przyświecało hasło Wiatr w żagle.

Od kilku lat obie gminy grają w jednym sztabie, który działa przy strzeleńskim liceum. Na ulicach i terenach wiejskich gminy Strzelno i Jeziora Wielkie kwestowało 152 wolontariuszy.  Łącznie we wszystkich finałach strzeleński sztab zebrał ponad 300.000 zł, a w ostatnim 62.911,57 złotych.
W tym roku zebrano rekordową sumę 80.800,29 zł. To aż o 17.888,72 zł więcej niż w poprzednim finale. Rekordzistką wśród wolontariuszy była Weronika Żyłkowska z ZSP w Strzelnie, która zebrała do puszki 2.222,65 zł. Na drugim miejscu uplasowała się Natalia Wojtasik z SP w Wójcinie (gm. Jeziora Wielkie), która zebrała w sumie 2.058,25 zł. Na trzecim miejscu wśród wolontariuszy znalazł się Dominik Żyłkowski z ZSP w Strzelnie, który zebrał do puszki 2.037,44 zł. Wśród 152 wolontariuszy była tez silna ekipa ze Szkoły Podstawowej w Wójcinie (gm. Jeziora Wielkie). 20 wolontariuszami opiekowała się nauczycielka Dorota Olejniczak. W sumie wójcinianie uzbierali 14.120,61 zł. Najcięższą puszkę posiadała jednak szefowa sztabu, u której po podliczeniu stwierdzono kwotę 14.209,50 zł. W tej kwocie mieściła się kwota 1.660 zł przekazana przez Jagodę Niedźwiedzińską, koordynatorkę biegu WOŚP Policz się z cukrzycą oraz 315 zł przekazane przez Krzysztofa Zwolińskiego koordynatora turnieju tenisa stołowego zorganizowanego w ramach WOŚP. Za działania strzeleńskiego sztabu odpowiedzialna była Magdalena Buczkowska-Kubiak, która 7 lat temu zastąpiła wieloletniego koordynatora Ludwika Zbytniewskiego. Głównym koordynatorem był dyrektor ZS w Strzelnie Piotr Cieślik.
Imprezy związane z 28. Finałem WOŚP rozpoczęły się w Strzelnie w sobotę, 12 stycznia, w czytelni biblioteki, zarząd Oddziału PTTK w Strzelnie wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizował spotkanie przy kawie Wieczór wspomnień. Niedzielny finał WOŚP rozpoczął się rankiem od kwesty ulicznej. O 9.30 w hali sportowej rozpoczął się Turniej Piłki Nożnej Halowej koordynowany przez Piotra Foremskiego i Mateusza Adamczyka. O 14.00 na strzeleńskim rynku rozpoczął się Bieg WOŚP Policz się z cukrzycą. W tym samym czasie w hali sportowej trwał Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego  Strzelno - Jeziora Wielkie - Kleczew - Inowrocław. Dla zawodników i kibiców serwowana była owsiakówka, czyli grochówka, ufundowana przez burmistrza Strzelna Dariusza Chudzińskiego.
O 16.00 rozpoczęło się rozliczanie z zebranych pieniędzy poszczególnych kwestujących. Rozliczanie przeprowadzone zostało w czytelni LO i w poszczególnych klasach. W tym samym czasie w sali strzeleńskiego domu kultury rozpoczęła się część artystyczna. Wystąpiły lokalne zespoły muzyczne z GOKiR Jeziora Wielkie i Domu Kultury w Strzelnie, wśród nich Orkiestra Dęta OSP w Jeziorach Wielkich pod batutą Wojciecha Skowrona, Sandra Wawer i Maja Królak z Domu Kultury w Strzelnie przygotowane przez Grażynę Adamską, zespół taneczny Revolta działający przy GOKiR w Jeziorach Wielkich pod kierunkiem Emilii Świeciak, Grupa PaTPORT ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelnie w  przedstawieniu profilaktycznym Feniks oraz Orkiestra Dęta z Domu Kultury w Strzelnie pod batutą Jacka Jackowskiego. Na wszystkich czekały pyszności karnawałowe przygotowane przez Gminną Radę Kobiet z Jezior Wielkich z szefową Jadwigą Pałucką oraz Gminną Radę Kobiet ze Strzelna z Emilią Walkowiak. Słodkie wypieki serwowały Emilia Walkowiak, Ewa Siudzińska, Justyna Bogacz, Jadwiga Pankowska, Wiesława Mazgaj, Irena Sitko, Dorota Sulińska, Małgorzata Wdowiak (GRK w Strzelnie, KGW Młyny/Młynice, Bławaty/Bławatki, Stodoły/Stodólno/Książ, Ciencisko, Strzelno Klasztorne, Ostrowo, Sławsko Dolne, Rzadkwin, Wymysłowice, Łąkie) oraz Jadwiga Pałucka, Barbara Godzich, Zofia Ciepła, Renata Polewska (GRK Jeziora Wielkie).
W międzyczasie  trwała licytacja ofiarowanych na WOŚP  pamiątek oraz gadżetów, którą fachowo prowadził dyrektor strzeleńskiego Domu Kultury Paweł Gębala, któremu pomagał Wiesław Woźnica. Pieniądze za wylicytowane przedmioty trafiały do puszki szefowej sztabu Magdaleny Buczkowskiej-Kubiak. W tym roku na licytację przeznaczono aż 184 przedmioty. Za najwiekszą kwotę wylicytowane zostały złote serduszka WOŚP ofiarowane przez wicestarostę Mariana Mikołajczaka i członka Zarządu powiatu Tomasza Krzesińskiego. Serduszko ofiarowane przez Mariana Mikołajczaka wylicytowane zostało za 1.300 zł przez Annę Buczkowską, natomiast drugie serduszko za 750 zł wylicytował Marian Mikołajczak, który powiedział, że wylicytował je dla wnuczki Agatki. Dębową taczkę ufundowaną przez Ryszarda Panfila za 250 zł wylicytował Remigiusz Koprowski, obraz strzeleńskiego artysty Jana Harasimowicza za 200 zł wylicytowała Julia Lachowicz, okolicznościowy kubek LO w Strzelnie wraz z książką Krok po kroku ofiarowane przez Sławomira i Irenę Antkowiak za 200 zł wylicytowali Katarzyna i Waldemar Wąsowicz, obraz autorstwa Hanny Miśkiewicz przedstawiający budynek Domu Kultury za 350 zł wylicytował Remigiusz Koprowski, poduszkę w kształcie steru WOŚP za 130 zł wylicytował Paweł Gębala, dwie koszulki WOŚP w sumie za 320 zł wylicytowała Agata Kościelak-Pieszak. Ponadto uczestnicy wylicytowali między innymi: gadżety WOŚP (koszulki, bluzy, kalendarze, breloki, zestaw pierwszej pomocy, torby na zakupy, magnesy, budzik, podkładki, poduszki), bony do salonów fryzjerskich, kosmetycznych, bony na zakupy w lokalnych sklepach, pizzeriach i restauracjach, komplety pościeli ufundowane przez Joannę Koczorowską, zabawki ufundowane przez Katarzynę Tylkowską, torty ufundowane przez cukiernie oraz Gminne Rady Kobiet w Strzelnie i Jeziorach Wielkich, bony podarunkowe na zakup odzieży, karnety na siłownię, fitness, jacuzzi, masaż relaksujący i karnety na zabawę karnawałową dla dwóch osób ufundowane przez ZAZ w Przyjezierzu, zestawy biżuterii ufundowane przez Marię Adamską z Chabska (gm. Mogilno), haftowanych serwetek, wyrobów rękodzielniczych lokalnych artystek Grażyny Kasza, Teresy Woźnica, Małgorzaty Osowicz, Anny Mazurkiewicz, Ewy Latosińskiej, Anastazji Franczak, dębowy taboret oraz karmnik dla ptaków ufundowane przez Ryszarda Panfila, pierniki biblioteczne WOŚP, kalendarze PTTK, zdjęcie strzeleńskiego rynku nocą, smartfon Sony XPeria, powerbank, suszarkę do włosów ufundowane przez sklep Mrówka, bon na lekcje nauki pływania ufundowany przez Bartłomieja Zbytniewskiego, czy też kubek WOŚP z certyfikatem 19. Finału WOŚP ufundowany przez Waldemara i Magdalenę Podolskich. Wylicytowane za ogólną kwotę 100 zł zostały puchary  przekazane na licytację przez dwie drużyny grające w turnieju tenisa stołowego z Jezior Wielkich i Kleczewa.
Wszystkie pozyskane na licytację przedmioty zostały wylicytowane. Dochód ze sprzedanych przedmiotów zasilił WOŚP. W sumie z samej licytacji uzbierano ok. 12.235 zł. W międzyczasie w sztabie WOŚP, który mieścił się tradycyjnie w murach strzeleńskiego liceum, członkowie sztabu liczyli zawartość przyniesionych puszek. Tam też na wolontariuszy czekała gorąca grochówka ufundowana przez burmistrza Dariusza Chudzińskiego, herbata oraz słodycze i owoce ufundowane przez lokalnych przedsiębiorców i mieszkańców.
Około 21.00 nad Strzelnem rozbłysło oczekiwane przez wielu obecnych na Rynku Światełko do nieba. Nie były to hukowe strzelające w niebo fajerwerki, ale pokaz laserowy w wykonaniu Pawła Muchy z Gniezna. Fundatorem światełka był wójt Jezior Wielkich Dariusz Ciesielczyk i burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński. 
Podczas 28. finału WOŚP nad bezpieczeństwem kwestujących jak i bawiących się mieszkańców czuwała policja ze Strzelna i Jezior Wielkich.
Pieniądze zebrane w 28. Finale zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Pomimo że w Sztabie WOŚP odmówiono nam przekazania listy wolontariuszy, sami zdobyliśmy nazwiska kwestujących w tym roku na terenie gmin Strzelno i Jeziora Wielkie. W tym roku kwestowało 152 wolontariuszy ze szkół z terenu gminy Strzelno i Jezior Wielkich:

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Ciechrzu (Oliwia Bolińska, Luiza Dąbrowska, Kinga Lewandowska, Zuzanna  Szymańska, Agata Michalak, Julia Kowalska, Anna Kaszyńska, Patrycja Bąk); SOSW w Strzelnie (Szymon Kryszak, Jagoda Grobelna, Julia Chęcińska, Miłosz Filipiak, Julia Ciesielczyk, Miłosz Żelazowski, Ireneusz Dymarkowski, Oliwier Narbut, Patryca Marach, Przemysław Chaber, Anna Modlińska, Mikołaj Slinko); ZSP w Strzelnie (Łukasz Walczak, Paulina Borowiecka, Jakub Kunicki, Karolina Śmigielska, Karol Dobrzyński, Nina Basińska, Jakub Ruciński, Kacper Jankowski, Szymon Konieczny, Weronika Żyłkowska, Jakub Basa, Jakub Adamski, Alicja Wegner, Igor Jackowski, Agata Świercz, Jan Kubacki, Joanna Namieśnik, Aleksandra Romblewska, Szymon Romblewski, Kamila Budna, Daria Deręgowska, Oskar Grzegorczyk, Dominik Żyłkowski, Norbert Walkiewicz, Małgorzata Groblewska-Świercz, Wiktoria Sitko, Maksym Lipieński, Waldemar Błochowicz, Patryk Tylkowski, Jacek Wegner, Mateusz Podolski); SP z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelnie (Dominika Płócienniczak, Barbara Zowczak, Sabina Kozłowska, Tomasz Chudziński, Aleksandra Frankowska, Olga Sienkiewicz, Roksana Lewandowska, Nadia Lewandowska, Mateusz Kulesza, Patrycja Kulesza, Julia Andrzejczak, Julia Grodziska, Izabela Janowska, Katarzyna Kowalska, Michalina Szyfer, Bartłomiej Grodziski, Weronika Nadolna, Wojciech Klonowski, Oliwia Wawrzyniak, Judyta Lewandowska, Zuzanna Chudzińska, Natalia Graniczna, Jagoda Lewandowska); SP w Jeziorach Wielkich (Celina Czyściecka, Gabriela Butkowska, Lena Baran, Oliwia Wieczorek, Maja Czajkowska, Roksana Skiba, Oliwier Jasiecki, Lena Żłobińska, Jakub Rosiński, Gabriela Jędraszczak, Weronika Pietrowska, Jakub Wieczorek, Daniel Kaczalski, Magdalena Piotrowska, Alicja Szarek, Mikołaj Wieczorek, Martyna Lewandowska, Klaudia Kozłowska, Aleksandra Małecka); SP w Wójcinie (Roksana Komasińska, Natalia Wiśniewska, Dorota Olejniczak, Antoni Kamelski, Katarzyna Kozicka, Magdalena Lewandowska, Martyna Leszczyńska, Jakub Winiecki, Karina Lewandowska, Hubert Kawczyński, Martyna Kozicka, Jakub Lewandowski, Tomasz Kamiński, Natalia Wojtasik, Wojciech Czaplicki, Marcelina Leszczyńska, Filip Wysocki, Fabian Jabloński, Kornelia Jabłońska, Amelia Zachwieja); ZS-LO w Strzelnie (Julia Jabłońska, Paweł Korzycki, Paweł Wegner, Katarzyna Witkowska, Paulina Kozłowska, Patrycja Wikaryczak, Amelia Nadolna, Magdalena Buczkowska-Kubiak, Aleksander Nyga, Jakub Walczak, Aleksandra Walczak); ZS-Technikum w Strzelnie (Patrycja Banasik, Julita Skonieczna, Oliwia Machnik, Sebastian Kwasek, Adrian Rostajewski, Michał Konopa, Marcelina Nawrocka, Nikola Piechocka, Mateusz Powalski, Mateusz Czechorowski, Oliwia Konieczna, Aleksandra Zwolińska, Jakub Mocek, Julia Żelazowska, Patryk Kozłowski); SP Wronowy (Wiktoria Konieczna, Amelia Krzewina, Martyna Fajfer, Weronika Stachowiak, Michał Piskorz, Antoni Drogowski, Hubert Modrzejewski); SP Markowice (Nikodem Zybała, Mikołaj Grobelny, Hubert Barczykowski, Olga Stodólna, Patrycja Grobelna, Wiktoria Bąk).

Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Magdalena Lachowicz, 13 I 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.