Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Niedzielny finał WOŚP w hali widowiskowo-sportowej w Mogilnie cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców, co widać gołym okiem. fot. Damian Stawski

Na dzień 12 stycznia udało się zebrać kwotę 74.150,86 zł. Kwota ta jeszcze na dniach ulegnie zmianie. Poprzedni rekord z 2018 roku wynosił 57.437,57 zł.

Tegoroczny 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Mogilno twał 3 dni. W piątek zapoczątkowany został Hip-Hopową Bitwą Taneczną, która odbyła się w sali widowiskowej MDK przy rynku. Dalej w sobotę moc atrakcji czekała na mieszkańców na placu przy amfiteatrze letnim, gdzie po kilku miesiącach powróciło Nasze Kulturalne Podwórko. Tam oprócz poczęstunku zorganizowano wspólne zabawy taneczne, odbył się pokaz mody, dodatkową atrakcją byli szczudlarze.
W niedzielę z kolei przy sali widowiskowej MDK przy rynku każdy z mieszkańców mógł przyjść i zjeść na świeżym powietrzu śniadanie. Akcja "Śniadania od serca" polegała na przynoszeniu właśnie przez mieszkańców różnych posiłków z czego mogli korzystać inni. W sali widowkowej MDK do południa przebywali też wolontariusze. Oni również mogli posilić się posiłkiem. Dla przybyłych na śniadaniu zagrał Robert Buczel z "Deep Strefy".
FInał WOŚP w Mogilnie odbywał się od 15.00 w hali widowiskowo-sportowej. Na scenie zaprezentowały się dzieci ze szkół i przedszkoli, ale także lokalne zespoły. Pod sceną przeprowadzona została licytacja różnych gadżetów.
Na dzień 12 stycznia zebrano kwotę 74.150,86 zł co jest nowym rekordem WOŚP w gminie Mogilno. Kwota ta jeszcze ulegnie zmianie. Poprzedni rekord padł 2 lata temu kiedy zebrano  57.437,57 zł. Teraz więc zostal pobity o ponad 16.500 zł.

Więcej zdjęć w naszej galerii. Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemi Mogileńskiej w czwartek, 16 stycznia.

Damian Stawski, 13 I 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.