Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Marcin Kopeć ciekawie opowiadał o ekstremalnej wyprawie rowerowej pomiędzy siedmiotysięcznymi szczytami Pamiru fot. Magdalena Lachowicz

6 lutego w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Strzelnie odbyło się kolejne spotkanie z ciekawymi, pełnymi pasji podróżniczych ludźmi.

Gościem czwartkowego spotkania był cyklista, członek PTTK w Kruszwicy, Marcin Kopeć z Inowrocławia, który opowiedział o udziale w rowerowej wyprawie po odludnych terenach Pamiru. Spotkanie przy kawie przebiegało pod nazwą Rowerem na Dach Świata.
Marcin Kopeć ma dwie życiowe pasje: tenis ziemny i jazda na rowerze. Na przełomie sierpnia i września 2018 roku wraz z poznanymi przez internet podróżnikami - braćmi Maciejem i Michałem Szramka z Bydgoszczy - wyruszył naa wyprawę w odludne tereny Tadżykistanu.W sumie w góry Pamir wybrała się 5-osobowa drużyna śmiałków. Do Macieja i Michała dołączyło małżeństwo z Zamościa: Agnieszka Wyszyńska-Wytrykus i Paweł Wytrykus. Pierwszy raz w taką, daleką podróż wybierał się z nimi Marcin Kopeć z Inowrocławia. Najpierw ekipa wyruszyła z Inowrocławia do Berlina. Nastepnie polecieli samolotem do Moskwy, później ze stolicy Rosji do Osh w Kirgistanie. Tam wsiedli na rowery i ruszyli w góry Pamir. Blisko 800-kilometrowa trasa przebiegała po terenach byłych republik radzieckich, na terenach stepowych. Była to o tyle trudna trasa, bo latem jest tam bardzo gorąco. Podróżnicy wznosili się na wysokość ponad 4500 m n.p.m.
Podczas czwartkowego spotkania w czytelni strzeleńskiej biblioteki Marcin Kopeć podzielił się z uczestnikami wspomnieniami z tej ekstremalnej wyprawy rowerowej pomiędzy siedmiotysięcznymi szczytami Pamiru.
Organizatorem spotkania był Zarząd Oddziału PTTK i Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie.

Magdalena Lachowicz, 7 II 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.