Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Podczas koncertu wystąpiły połączone orkiestry dęte ze Strzelna i z Gąsawy fot. Paweł Lachowicz

9 lutego w sali widowiskowej domu kultury w Strzelnie odbył się koncert karnawałowy w wykonaniu orkiestr dętych. Wystąpiły połączone zespoły orkiestra dęta ze Strzelna i gąsawska orkiestra dęta Pałuki pod batutą Jacka Jackowskiego.

W repertuarze koncertu znalazły się światowe przeboje muzyki popularnej. W programie pojawiły się utwory takich wykonawców, jak Lady Gaga, Carlos Santana, Modern Talking, Krzysztof Krawczyk czy Maryla Rodowicz. W koncercie zaprezentowali się gościnnie wokalistka Bianka Urbanowska oraz instrumentaliści Waldemar Jackowski, Maciej Wróblewski, Arkadiusz Kubiak, Krzysztof Krąkowski, Jacek Superczyński, Krzysztof Buzow i Marta Buzow. Koncert prowadził dyrektor strzeleńskiego domu kultury Paweł Gębala.
Bianka Urbanowska jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Inowrocławiu w klasie śpiewu solowego Małgorzaty Ratajczak oraz absolwentką Akademii Bydgoskiej na kierunku wychowanie muzyczne. Od wielu lat w różnych składach koncertuje z muzykami z całej Polski, m.in. z Bogdanem Hołownią, Mateuszem Kurkiem, Jackiem Prokopowiczem, Bartkiem Szopińskim, Piotrem Proniukiem, Andrzejem Kownackim oraz z zagranicy - Flavio Gulottą i Stanem Breckenridge. Przez ostatnich pięć lat koncertowała w duecie z wokalistami włoskimi (Andrea Lattari, Luigi Pagano, Roberto Zucaro, Sergio Bettas). Ostatni projekt Bianki to realizacja koncertu „Latem zagrane”, we współpracy ze znanym kompozytorem, dyrygentem i jurorem wielu programów telewizyjnych Adamem Sztabą. Była założycielką i liderką zespołu B4BAND, z którym wydała autorską płytę „Najpiękniejszy czas”. Od stycznia ubiegłego roku rozpoczęła pracę nad solową płytą, która niebawem ukaże się w polskiej przestrzeni muzycznej. Zawodowo pracuje w szkole oraz prowadzi Szkołę Muzyki Rozrywkowej w Żninie, gdzie kształci młodych wokalistów.
Gąsawska orkiestra dęta Pałuki istnieje już 15 lat, powstała w roku 2004 i działa przy Szkole Podstawowej w Gąsawie. Uświetnia wiele uroczystości na terenie gminy i poza nią. Każdego roku organizuje koncert karnawałowy, w którym udział biorą zaproszeni goście. Z zespołem występowali Bianka Urbanowska, Agnieszka Twardowska czy orkiestry z Mogilna, Strzelna i Wilczyna w ramach projektu MUZA oraz chóry Hemantus i Harmonia.
Orkiestra dęta ze Strzelna powstała na początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku (badania nad dokładną datą powstania zespołu ciągle trwają) jako orkiestra działająca w strukturach ochotniczych straży pożarnych i tak jest do dzisiaj. Kapelmistrzami byli Bernard Kotecki i Roman Hyży, a od 1996 roku funkcję tę sprawują Piotr Barczak i Jacek Jackowski. Orkiestra występuje w środowisku lokalnym podczas różnych uroczystości, bierze udział w przeglądach i konkursach o zasięgu wojewódzkim, regionalnym i ogólnopolskim, a także organizuje autorskie koncerty.
Obie orkiestry prowadzone są przez Piotra Barczaka i Jacka Jackowskiego, którzy postanowili połączyć potencjał zespołów i pokazać się szerszej publiczności. W sumie zaplanowano trzy koncerty - w trzy kolejne niedziele - tj. 2 lutego koncert odbył się w Gąsawie, 9 lutego w Strzelnie, a 16 lutego odbędzie się w Barcinie.

Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 9 II 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.