Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Młodzi artyści odtworzyli zapomniany zwyczaj kolędowania trzech króli kończący staropolskie gody fot. Joanna Świetnicka

Było to spotkanie pełne radości i słodyczy… pączkowej.

Mieszkańcy osiedla nr 1 w Mogilnie w czwartkowe popołudnie 20 lutego obchodzili tłusty czwartek. Spotkanie prowadziła przewodnicząca osiedlowego samorządu Wioleta Michalak. Na uczestników wydarzenia czekała artystyczna niespodzianka. Swoje umiejętności aktorskie, taneczne i wokalne zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mogilnie i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Mogilnie. Recytowano tłustoczwartkowe wiersze, a na stole pojawiły się pączki i inne słodkości.
Potem przyszedł czas na rozmowy, dowcipy i dzielenie się radością. Jak mówią sami mieszkańcy takie spotkania to świetna sprawa. Można sobie pogawędzić, czasem pośpiewać, a przede wszystkim być razem, integrować się i w przyjaznym towarzystwie spędzić czas.
Tłusty czwartek to tylko jedna z wielu okazji do spotkań w ciągu roku. Przed mieszkańcami osiedla nr 2 w Mogilnie jeszcze kilka innych imprez, w których uczestniczą nie tylko oni sami, ale także mieszkańcy Mogilna i okolic, kultywując lokalne tradycje i wzajemnie się wspierając.
Pieczę nad przedsięwzięciem sprawował zarząd Samorządu Mieszkańców Osiedla nr 1 w Mogilnie.
Więcej zdjęć w naszej galerii.

Joanna Świetnicka, 21 II 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.