Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Zebranym mieszkańcom o kończącym się karnawale m.in. przypomnieli: młoda para, dziad z babą, niedźwiedź, diabeł fot. Joanna Świetnicka

W ostatnią sobotę karnawału barwni przebierańcy z głośnymi okrzykami i śpiewem zapraszali wszystkich do wspólnej zabawy.

22 lutego w Muzeum Ziemi Mogileńskiej z siedzibą w Chabsku (gm. Mogilno) można było zobaczyć barwne orszaki. Wszystko za sprawą wydarzenia pod nazwą Przegląd Obrzędów Zapustnych Podkoziołek 2020. Przegląd ma na celu wydobycie z zapomnienia i kontynuację tradycji kultury ludowej, pobudzenie inwencji oraz przekazywanie tradycji następnym pokoleniom.

Wśród uczestników tegorocznej imprezy nie zabrakło przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i młodzieży z terenu gminy Mogilno i gm. Orchowo. Mieszkańcy Mogilna i okolic przez niespełna 2 godziny mieli okazję oglądać różnorodne przedstawienia - harce kozy i jej towarzyszy oraz wysłuchać przyśpiewek ludowych. Swoje inscenizacje zaprezentowało 8 kozich grup. Spotkanie prowadził Andrzej Jakubowski.

W organizację spotkania włączyli się: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Mogileńskiej, sołectwo Chabsko oraz Mogileński Dom Kultury. Patronat honorowy nad imprezą sprawował burmistrz Mogilna Leszek Duszyński.

Więcej zdjęć w naszej galerii. Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemi Mogileńskiej w czwartek, 27 lutego.

Joanna Świetnicka, 22 I 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.