Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Integralną częścią gali biesiadnej było wspólne śpiewanie piosenek z wcześniej przygotowanych przez zespół muzyczny śpiewników fot. Paweł Lachowicz

Nie słabnie zainteresowanie coroczną biesiadą organizowaną przez GOKiR w Jeziorach Wielkich. Na tegorocznej imprezie bawiło się 80 osób.

W jeziorańskim ośrodku kultury, tradycyjnie w ostatnią sobotę karnawału, która w tym roku przypadła 22 lutego odbyło się już po raz 24. Spotkanie z Piosenką Biesiadną. Gospodarzem i pomysłodawcą imprezy był Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Jeziorach Wielkich. Spotkanie jest galą piosenki, w której bierze udział społeczeństwo gminy Jeziora Wielkie w przedziale wiekowym od 18 do 100 lat. Pomimo, że biesiada organizowana była od zawsze z myślą o mieszkańcach gminy, od kilku lat uczestniczą w niej też mieszkańcy okolicznych gmin Inowrocławia, Wilczyna, Bydgoszczy, czy też Strzelna.

Dyrektor GOKiR Krzysztof Zwoliński powiedział naszemu reporterowi, że uczestnicy biesiady po raz kolejny udowodnili, że w Jeziorach wszyscy potrafią doskonale się bawić i integrować. Na uwagę zasługuje również fakt, że pomimo, iż organizatorem corocznej biesiady jest ośrodek kultury, to odbywa się ona w zasadzie bezkosztowo i organizowana jest w ramach podziękowań właścicielom firm działających na terenie Jezior Wielkich za całoroczne wspieranie działalności jeziorańskiego Domu Kultury.

W tym roku na biesiadzie, tradycyjnie do tańca przygrywał znany wszystkim zespół muzyczny Albatros z Wójcina w składzie: Alina i Janusz Korzeniewscy oraz Patryk Wilczyński, którzy biesiadują wspólnie z uczestnikami już od 16 lat. Tradycyjne wspólne biesiadowanie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem piosenki Góralu, czy ci nie żal i wypiciem lampki szampana. O pełne żołądki uczestników zadbała rodzima Restauracja Jezioranka z Proszysk Bartosza Wawrzyniaka.

Ponieważ z samego założenia spotkania z piosenką biesiadną mają charakter integracyjny wszyscy wspólnie tańczyli, śpiewali i zajadali się biesiadnymi przysmakami. Jak co roku nieodzowną i integralną częścią gali biesiadnej jest wspólne śpiewanie piosenek z wcześniej przygotowanych przez zespół muzyczny śpiewników. Wszyscy śpiewali m.in. Hej Sokoły, Głęboka studzienka, Siadł pszczółka, Pij bracie, Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina, Zielony mosteczek, czy też W zielonym gaju. Biesiadnikom na akordeonie i gitarze przygrywali członkowie zespołu muzycznego, którzy tradycyjnie świetnie integrowali się z uczestnikami biesiady. Była to bardzo sympatyczna część imprezy.

Wzorem lat ubiegłych na uczestników zabawy czekała niespodzianka. Był to konkurs dla męskiej części uczestników. Instruktor GOKiR Patryk Gospodarczyk i dyrektor Krzysztof Zwoliński zaprosili na parkiet 3 chętnych panów. Aleksander Burzyński, Andrzej Kozłowski i Adrian Paczkowski mieli za zadanie zaprezentować odgłosy jak zachowują się w toalecie. Panowie wykazali się niezwykłą kreatywnością. Salwy śmiechu dobiegające z sali świadczyły o tym, że wszyscy doskonale się bawią. Ocena końcowego występu należała do widowni, która nagradzała poszczególnych panów oklaskami. Ostatecznie wygrał Aleksander Burzyński, którzy w nagrodę otrzymał wysokoprocentowy napój.

Podczas trwania biesiady wybierano też najlepszą parę taneczną, którą zostali Emilia Walkowiak z mężem.
Przednia zabawa trwała do późnych godzin nocnych i zakończono ją dobrze znanym wszystkim utworem To już jest koniec, nie ma już nic. Każdemu trudno było się ze sobą rozstać, a opuszczając nad ranem salę biesiadną powiedzieli - Do zobaczenia za rok, na kolejnej biesiadzie.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Paweł Lachowicz, 23 II 2020

Kalendarz w Pałukach

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.