Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Państwo Pawlakowie wraz z dziećmi odwiedzili mnóstwo knajpek, barów, domowych kuchni, ponadto plantacje kawy i kakao fot. Joanna Świetnicka

Monika Mądra-Pawlak i Jan Pawlak przejechali 80.000 km oraz poznali i spisali receptury na lokalne dania, w których zakochiwali się u źródeł.

Podróże kulinarne po Ameryce z Moniką Mądrą-Pawlak i Janem Pawlakiem, to temat autorskiego spotkania, które 24 lutego miało miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mogilnie. Spotkanie było jednocześnie promocją ich książki - Ameryka! Atlas z przepisami.
Monika Mądra-Pawlak i Jan Pawlak to nie tylko autorzy książek z przepisami, ale również właściciele wyjątkowych kulinarnych miejsc na mapie Poznania. Ich najnowsza książka Ameryka! Atlas z przepisami jest wspomnieniem blisko rocznej podróży, w której autorzy wraz ze swoim dziećmi, 6-letnią Heleną i 3-letnim Czesiem, zjechali oba amerykańskie kontynenty, 19 krajów - od południowych krańców Argentyny i Chile po północną Alaskę.
Tym razem jak sami mówią, postanowili "zjeść" Amerykę specjalnie przygotowanym samochodem. Na poznańskich rejestracjach przejechali 80.000 km, poznali i spisali receptury na lokalne dania, w których zakochiwali się u źródeł. Odkryli bogaty smak amazońskich mrówek i rzadko spotykanych owoców. Poznali nieznane im wcześniej, często zaskakujące zastosowanie różnych produktów. W ten sposób - za pomocą odkrywania lokalnej kultury i kuchni - autorzy książki podjęli próbę przybliżenia czytelnikom tak bardzo kolorowych i wspaniałych krajów za wielką wodą.
W książce znalazło się ponad 80 przepisów na wytrawne potrawy i słodkie wypieki. W obszernej, prawie 800-stronicowej książce, można zobaczyć także mnóstwo fotografii krajobrazów, intrygujących portretów i potraw.
Po spotkaniu, które cieszyło się dużym zainteresowaniem (zgromadziło bowiem blisko 100 słuchaczy), mieszkańcy Mogilna i okolic mogli nabyć książkę z autografami małżeństwa.
Więcej zdjęć w naszej galerii.

Joanna Świetnicka, 25 II 2020

Kalendarz w Pałukach

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.