Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

W sobotę młodzież prezentowała wyniki warsztatów artystycznych przeprowadzonych dzień wcześniej w ramach IV Przystanku Profilaktycznego fot. Magdalena Lachowicz

6 i 7 marca w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie odbył się IV Przystanek Profilaktyczny. 

Spotkała się młodzież z sześciu szkół podstawowych i średnich województwa kujawsko-pomorskiego. Spotkaniu przyświecało hasło Działaj – Twórz – Żyj, a jego celem było zachęcanie młodych ludzi do rozwijania swoich pasji i zainteresowań oraz propagowanie mody na życie bez uzależnień.

Całość ropoczęła się w piątek 6 marca. O 17.30 w hali sportowej nastąpiło oficjalne otwarcie. Do kolacji odbywały się zajęcia profilaktyczne. A po kolacji tańce integracyjne i warsztaty tematyczne dla młodzieży. Przed północą odbyła sie dyskoteka, podczas której poszczególne grupy prezentowały przygotowane animacje. Od 2.00 w nocy do białego rana w hali sportowej prezentowane było kino nocne Nasze nocne rozmowy – szeptem do mnie mów. Przygotowana była też strefa nocnego łasucha, a tam królowały przekąski, chleb z masłem i dżemem, smalec, ogórki i napoje. W tym samym czasie chętni w poszczególnych klasach uczestniczyli w strefach sennych marzeń. Sobotni poranek rozpoczął się od śniadania i sprzątania, a później odbył się finał i podsumowanie IV Przystanku Profilaktycznego. Była też prezentacja wyników warsztatów artystycznych z piątku, a na strzeleńskim rynku odbyła się PaTosfera. Młodzież zaprezentowała hymn i hasła profilkatyczne, a także zatańczyła integracyjny taniec belgijkę. Całość zakończyła się na terenie szkoły wspólnym posiłkiem i pożegnaiem grup.

Spotkanie zorganizowała szkolna grupa PaT PORT przy współpracy strzeleńskiego Domu Kultury. Patronat prasowy sprawował Tygodnik Pałuki i Ziemia Mogileńska.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 12 marca.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Magdalena Lachowicz, 7 III 2020

Kalendarz w Pałukach

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.