W sobotę młodzież prezentowała wyniki warsztatów artystycznych przeprowadzonych dzień wcześniej w ramach IV Przystanku Profilaktycznego fot. Magdalena Lachowicz

6 i 7 marca w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie odbył się IV Przystanek Profilaktyczny. 

Spotkała się młodzież z sześciu szkół podstawowych i średnich województwa kujawsko-pomorskiego. Spotkaniu przyświecało hasło Działaj – Twórz – Żyj, a jego celem było zachęcanie młodych ludzi do rozwijania swoich pasji i zainteresowań oraz propagowanie mody na życie bez uzależnień.

Całość ropoczęła się w piątek 6 marca. O 17.30 w hali sportowej nastąpiło oficjalne otwarcie. Do kolacji odbywały się zajęcia profilaktyczne. A po kolacji tańce integracyjne i warsztaty tematyczne dla młodzieży. Przed północą odbyła sie dyskoteka, podczas której poszczególne grupy prezentowały przygotowane animacje. Od 2.00 w nocy do białego rana w hali sportowej prezentowane było kino nocne Nasze nocne rozmowy – szeptem do mnie mów. Przygotowana była też strefa nocnego łasucha, a tam królowały przekąski, chleb z masłem i dżemem, smalec, ogórki i napoje. W tym samym czasie chętni w poszczególnych klasach uczestniczyli w strefach sennych marzeń. Sobotni poranek rozpoczął się od śniadania i sprzątania, a później odbył się finał i podsumowanie IV Przystanku Profilaktycznego. Była też prezentacja wyników warsztatów artystycznych z piątku, a na strzeleńskim rynku odbyła się PaTosfera. Młodzież zaprezentowała hymn i hasła profilkatyczne, a także zatańczyła integracyjny taniec belgijkę. Całość zakończyła się na terenie szkoły wspólnym posiłkiem i pożegnaiem grup.

Spotkanie zorganizowała szkolna grupa PaT PORT przy współpracy strzeleńskiego Domu Kultury. Patronat prasowy sprawował Tygodnik Pałuki i Ziemia Mogileńska.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 12 marca.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Magdalena Lachowicz, 7 III 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.