Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Oferujemy usługi maszynami budowlanymi
W oczekiwaniu na koncerty (2007 rok), przed budynkiem Magazynu Zbożowego zawsze panował duży ruch   fot. Paweł Lachowicz

Wniosek gminy Mogilno o dofinansowanie budowy w ramach rewitalizacji, przeszedł pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną służb marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.

To już 10 lat minęło od zamknięcia przez nadzór budowlany budynku Magazynu Zbożowego przy ul. Magazynowej, który przez 4 lata był centrum kultury niezależnej na terenie Mogilna. Imprezy tam organizowane (koncerty bluesowe, punkowe, rockowe, happeningi, wystawy, spektakle teatralne), w krótkim okresie czasu stał się wizytówką Mogilna w całym kraju. Nobilitacją dla wykonawcy było pokazać się w tym miejscu. Wystąpili tu najważniejsi wykonawcy polskiej sceny niezależnej, wystarczy wspomnieć: Aptekę, Rejestrację, Muchy, Pustki, Czesław Śpiewa, Kawałek Kulki, całe łódzkie środowisko muzyczne i wielu wielu innych wykonawców.

10 lat trwają także starania władz Mogilna o odzyskanie tego miejsca dla kultury. Gmina kupiła od GS Samopomoc Chłopska działkę, na której stoi budynek magazynu. Jest już opracowany projekt nowego wyglądu budynku. Kosztorys opiewa na kwotę 5.077.449,89 zł. Gmina złożyła także do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu wniosek o dofinansowanie budowy obiektu w kwocie 3.312.776,70 zł, czyli 63,28 procent kosztów kwalifikowanych przyszłej inwestycji. Są to pieniądze unijne w ramach rewitalizacji z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego.

Jak poinformował burmistrz, wniosek gminy Mogilno przeszedł pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną. Pozostało teraz podpisanie umowy z marszałkiem Piotrem Całbeckim na dofinansowanie budowy magazynu.

Marek Holak, 11 V 2020

 

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.