Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Wyślij zdjęcie dziecka
Jegomość w kapeluszu, patron projektu pojawił się w różnych miejscach Strzelna fot. Paweł Lachowicz

Dom Kultury w Strzelnie rozpoczął realizację projektu MiastoGra, czyli artystyczny spacer z jegomościem w kapeluszu.

Na jego realizację otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna.

Międzypokoleniowy artystyczny projekt strzeleńskiego ośrodka kultury bazuje na potencjale muzycznym Strzelna i regionu. Jego celem jest podniesienie kompetencji kulturowych i wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego Strzelna wśród jego mieszkańców, wzmocnienie ich potencjału twórczego i zachęcenia do czynnego uczestnictwa w kulturze. W czasie trwania projektu zrealizowane zostaną liczne animacje społeczne i warsztaty artystyczno - edukacyjne łączące różne dziedziny sztuki.

11 maja na terenie Strzelna w ramach projektu odbyły się pierwsze happeningi dające początek spotkań z mieszkańcami Strzelna w ramach projektu. Ze względu na sytuację związaną z koronawirusem przyjęły one formę bezpośredniego kontaktu z publicznością. W pierwszych wydarzeniach organizatorzy zaprezentowali postać patrona projektu, czyli Jegomościa w kapeluszu w towarzystwie kolorowych, muzycznych stworów.

- W ubiegłym roku poszukiwaliśmy Henryka, który był jedną z emotek wykreowanych w Domu Kultury. Idąc tym tropem powstały Pryma, Kwinta i Tryton, które stworzyliśmy w tej samej technice, lecz z wykorzystaniem fluorescencyjnych kolorów, aby bardziej przyciągały wzrok, a swoje imiona wzięły z nazw interwałów muzycznych, czyli odstępów pomiędzy dźwiękami - opowiada nam dyrektor strzeleńskiego Domu Kultury Paweł Gębala.

W zwróceniu uwagi mieszkańców na działania Domu Kultury pomogła Ochotnicza Straż Pożarna ze Strzelna, która dysponowała syreną alarmową. W kolejny poniedziałek realizatorzy projektu spotkają się z mieszkańcami i nową propozycją uczestniczenia muzycznie w projekcie. - Oczekujcie Jegomościa i Prymy, Kwinty i Trytonu. Zapraszamy na strony Domu Kultury w Strzelnie w mediach społecznościwych (Facebook i Youtube), na których w poniedziałki i czwartki publikować będziemy kolejne informacje o naszych działaniach - mówią dyrektor Paweł Gębala i koordynatorka projektu Agnieszka Dąbrowska.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 12 V 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.