Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Na rynku Pryma, Tryton i Kwinta  porozwieszali nuty wraz z transparentem, żeby zachęcić mieszkańców do wzięcia udziału w warsztatach fot. Paweł Lachowicz

Dom Kultury w Strzelnie ogłosił zbiórkę materiałów recyklingowych. Przynoście tam wszystkie możliwe przedmioty, z których można wydobyć ciekawy dźwięk.

Dom Kultury w Strzelnie realizuje projekt MiastoGra, czyli artystyczny spacer z jegomościem w kapeluszu. Na jego realizację otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna.

11 maja na terenie Strzelna w ramach projektu odbył się pierwszy happening dający początek spotkań z mieszkańcami Strzelna. Zaprezentowali wówczas postać patrona projektu, czyli Jegomościa w kapeluszu w towarzystwie kolorowych, muzycznych stworów - Prymy, Kwinty i Trytona, które swoje imiona wzięły z nazw interwałów muzycznych, czyli odstępów pomiędzy dźwiękami.
18 maja w ramach projektu odbył się kolejny happening. Tym razem Pryma, Kwinta i Tryton wraz z Jegomościem w kapeluszu wybrali się na ulice Strzelna, aby zbierać materiały recyklingowe do stworzenia instrumentów. Jegomość w kapeluszu odwiedzał pobliskie sklepy prosząc o przedmioty, z których będzie można na warsztatach wykonać instrumenty. W ramach podziękowania kosmiczno-muzyczne stwory wręczały kolorowe nutki z logo MiastoGra.

Następnie przy akompaniamencie muzyki skomponowanej przez Martę i Krzysztofa Buzow, pomaszerowali na Rynek. Tam porozwieszali pozostałe nuty wraz z transparentem, żeby dodatkowo zachęcić mieszkańców do wzięcia udziału w warsztatach.

Przez ten happening strzeleński Dom Kultury ogłosił początek zbiórki materiałów recyklingowych, które można przynosić do Domu Kultury. Zbierane są stare garnki i pokrywki, duże metalowe puszki po farbach i tym podobnych, plastikowe wiadra, szklane butelki, większe przedmioty z metalu, pręty, blachy i wszystkie rzeczy, z których można wydobyć ciekawy dźwięk.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Paweł Lachowicz, 19 V 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.