Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Przygotowaniem ekspozycji od strony technicznej zajmował się Sebastian Borowski z MZP w Żninie fot. Karol Gapiński

Metafizyczna zagadka sztuki klasycznej to tytuł wystawy, na którą składają się 53 oryginalne prace graficzne Giorgio de Chirico. Aż do końca września można te dzieła światowej sławy malarza włoskiego oglądać w żnińskim muzeum

3 lipca w Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie otwarta został wystawa 53 oryginalnych prac graficznych Giorgia de Chirico pochodzących od prywatnych, francuskich kolekcjonerów. Żnińskie muzeum organizuje najbliższą wystawę we współpracy z z Art.Expo. Ekspozycja nosi tytuł Metafizyczna zagadka sztuki klasycznej. Giorgio de Chirico (1888-1978) był włoskim malarzem, pisarzem, scenografem teatralnym rzeźbiarzem i rytownikiem. Jego twórczość była źródłem inspiracji dla wielu europejskich artystów okresu międzywojennego oraz dla powojennego pokolenia malarzy. Krytycy sztuki dzielą jego twórczość na trzy okresy: metafizyczny, klasyczny i neometafizyczny.
Wystawę można oglądać w Galerii im. Tadeusza Małachowskiego do końca września br. Ze względów bezpieczeństwa epidemicznego nie było wernisażu. O wystawie opowiedział dziennikarzom dyrektor muzeum, Jędrzej Małecki.
Tygodnik Pałuki jest jednym z patronów medialnych wystawy.

Karol Gapiński, 3 VII 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.