Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Prelekcję Droga miast do nowoczesności na przykładzie Strzelna wygłosił historyk Jacek Sech fot. Magdalena Lachowicz

12 września w Domu Kultury w Strzelnie zainaugurowane zostały Europejskie Dni Dziedzictwa.

To najważniejsze święto poświęcone zabytkom Starego Kontynentu. Ich idea narodziła się 3 października 1985 roku w Granadzie w Hiszpanii podczas II Konferencji Rady Europy, na której minister kultury Francji zaproponował zorganizowanie w całej Europie Dni Otwartych Zabytków. Głównym celem Europejskich Dni Dziedzictwa jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. Regionalne wydarzenia w ramach 28. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa odbędą się w różnych miejscach naszego województwa.
W tym roku inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa w województwie kujawsko-pomorskim odbyła się w Strzelnie. W ramach wydarzenia odbyła się prelekcja Droga miast do nowoczesności na przykładzie Strzelna, którą wygłosił historyk Jacek Sech z Polskiego Towarzystwa Historycznego. Uroczystość uświetnił występ miejscowego chóru Harmonia pod dyrygentura Eweliny Boesche - Kopczyńskiej. Po koncercie nastąpiło rozstrzygnięcie VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle. Podczas uroczystości został też zaprezentowany piąty przewodnik z serii Kierunek Kujawsko-Pomorskie dedykowany Pomnikom historii z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.
Organizatorami wydarzenia byli: Dom Kultury w Strzelnie, Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego w Strzelnie, Muzeum - Romański Ośrodek Kultury Ottona i Bolesława, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy / KPCK.
Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Magdalena Lachowicz, 14 IX 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.