Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Kurator wystawy Leszek Bukowski przegląda dostarczone już płyty mogileńskich wykonawców   fot. Marek Holak

Na wystawę zostało już dostarczonych do Mogileńskiego Domu Kultury ponad 50 wydawnictw płytowych. Niewykluczone, że ilość płyt CD, kaset i winyli może zbliżyć się nawet do 100 pozycji.

Mogileński Dom Kultury i Muzeum Ziemi Mogileńskiej przygotowują wystawę okładek płytowych mogileńskich wykonawców. Jak mówi nam dyrektor Jan Szymański, wystawa ma obejmować wszystkie możliwe wydawnictwa płytowe, jakie ukazywały się na przełomie ostatnich 40-50 lat, czyli kasety, płyty CD, płyty winylowe. Mogą to być wydawnictwa oficjalne, podziemne, nagrania demo, bootlegi, składanki - wszystko to co mogileńscy wykonawcy (bez względu na rodzaj muzyki) wydawali oficjalnie bądź własnym sumptem.

Osobą odpowiedzialną w MDK za przygotowanie wystawy jest Leszek Bukowski. We wtorek, 13 października powiedział nam, że są już w posiadaniu ponad 50 pozycji (CD, winyle, kasety). Okładki płyt mogileńskich wykonawców można dostarczać do siedziby Mogileńskiego Domu Kultury, do 25 października. Wszystkie materiały dostarczone na wystawę, zostaną ich właścicielom po zakończeniu wystawy zwrócone. Od 26 października, jak planuje dyrektor Szymański rozpocznie się przygotowywanie wystawy. Okładki zostaną powiększone i zaprezentowane na ścianach, natomiast oryginalne wydawnictwa znajdą się w gablotach.

Wstępnie otwarcie wystawy planowane jest na 10 listopada w siedzibie Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku.

Marek Holak, 14 X 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.