Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Książka "Ogień to druga woda czyli Łuk Karpat" Wydawnictwa Wulkan ze Żnina została uznana za najlepszą i zdobyła I miejsce w kategorii proza literacka o tematyce górskiej w V Międzynarodowym Konkursie "Najlepsze wydawnictwa o górach".

Przypomnijmy. Książka "Ogień to druga woda czyli Łuk Karpat" jest relacją z liczącej ok. 2400 km wędrówki Dominika Księskiego i jego towarzyszy Łukiem Karpat. Każdy, kto interesuje się górami, znajdzie tu coś dla siebie. Są szczegóły topograficzne, informacje na temat sprzętu, kondycji, odnajdywania się na ścieżkach wysokich połonin, anegdoty górskie, portrety ludzi, rozmowy przy ogniskach. Książka strona po stronie, kilometr po kilometrze wprowadza czytelnika w świat karpackich lasów, gościnnych przełęczy i przewiewanych wiatrem szczytów i połonin Słowacji, Czech, Polski, Ukrainy i Rumunii.

Konkurs odbył się w ramach 24. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie w 2020 roku. Wzięło w nim udział 31 wydawców z siedmiu krajów (Austria, Bułgaria, Czechy, Kanada, Polska, Słowacja i Wielka Brytania), a zgłoszonych do konkursu zostało 114 wydawnictw. Drugie miejsce w ww. kategorii zajął Księży Młyn Dom Wydawniczy Michał Koliński z Łodzi za książkę "Serce Bieszczadów. Opowieść o Ustrzykach Górnych", a trzecie Wydawnictwo Iskry z Warszawy za "Piarżysko. Tatry i Zakopane w reportażach prasowych przełomu XIX i XX wieku".

Organizatorem konkursu są Targi w Krakowie, Centralny Osrodek Turystyki Górskiej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajobrazowego oraz Wydawnictwo "Karpaty" - Andrzej Łączyński w Krakowie.

Książki wraz z przyznanymi nagrodami fot. Remigiusz Konieczka

Książkę "Ogień to druga woda czyli Łuk Karpat" - liczącą 736 stron, ponad 300 zdjęć, mapki, szkice, tabele - można nabyć w naszym sklepie internetowym.

(mr), 20 X 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.