Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

fot. Dominik Księski

Dzień 32 grudnia umieszczony jest nie we wszystkich kalendarzach. W naszym - tak. Na potwierdzenie, że istnieje - prezentujemy dziś naszym czytelnikom piosenkę. Specjalnie dla Pałuk nagrał ją Dominik Księski, który wraz z Maciejem Szczycińskim na kontrabasie i Michałem Bryndalem na bębnach zawiadamia: "Tak, czasami w życiu się zdarza - dodatkowe dni są w kalendarzach".

Piosenka, choć aktualna, gdyż dzień 32 grudnia zbliża się ku nam wielkimi krokami, nie jest nowa. 19 czerwca 1966 otrzymała w Warszawie tytuł Studenckiej Piosenki Roku, była w tamtych czasach nagrana kilkakrotnie przez różnych wykonawców, najmocniej kojarzona jest z lubelskim wokalistą Michałem Hochmanem.
Muzykę stworzył Janusz Pliwko (1944-2020), muzyk i kompozytor z Lublina, jeden z artystów polskiego big-bitu i nauczyciel muzyki, słowa napisał Jerzy Księski (1933-1995), żninianin, absolwent gimnazjum im. Braci Śniadeckich, a w latach 60-tych dziennikarz Radia Lublin.
Syn Jerzego, Dominik Księski zdecydował się niedawno, by tchnąć nowe życie w stary przebój. Aranżacja z grudnia 2020 roku nie jest już bigbitowa, jak kiedyś, lecz jazzowa. Na kontrabasie gra dla czytelników Pałuk Maciej Szczyciński, a na perkusji Michał Bryndal.
Gdy jedne media zajmują się koniunkcją Jowisza i Saturna, inne - końcem cywilizowanego świata, gdy europejscy przywódcy zastanawiają się, jak nie ulec trzeciej fali, a ci którzy mogą już się szczepić - odwijają rękawy, my dajemy Państwu jeden dodatkowy dzień. I zaznaczamy: 32 grudnia godziny policyjnej nie będzie!

Mirosława Roszak, 24 XII 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.