Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Na scenie prezentuje się sekcja teatralna działająca przy strzeleńskim Domu Kultury fot. Magdalena Lachowicz

6 marca w Domu Kultury w Strzelnie odbył się wyjątkowy koncert dla wszystkich chętnych kobiet z okazji ich święta.

Odbył się występ sekcji oraz zespołów wokalnych i instrumentalnych działających w ośrodku kultury. Lokalni artyści wystąpili ze specjalnie przygotowanym na tę okazję programem. Wśród wykonawców nie zabrakło zespołu Gaja, instrumentalistów działających przy Domu Kultury, Chóru Harmonijka i Preludium, sekcji teatralnej oraz wokalistek Sandry Wawer, Elżbiety Porowskiej i Mai Królak. Gościem specjalnym wydarzenia był uczniowski kwartet kameralny z Torunia. Na zakończenie nie zabrakło życzeń i kwiatów dla wszystkich obecnych pań. Koncert z okazji Dnia Kobiet odbył się w ramach projektu Promocja muzycznych tradycji Strzelna i okolic poprzez zakup wyposażenia do prowadzenia edukacji muzycznej, organizację dwóch imprez muzycznych, dwóch imprez promujących wydane książki oraz wydanie dwóch książek. Realizacja projektu nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego, które na terenie Powiatu Mogileńskiego realizuje Lokalną Strategię Rozwoju i odpowiada za wydatkowanie na naszym terenie środków finansowych w postaci grantów.

Wydarzenie odbyło się zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi obowiązującymi w danym dniu. Liczba miejsc była ograniczona. Darmowe wejściówki można było odbierać w Domu Kultury w Strzelnie już kilka dni przed planowanym koncertem. W sumie w koncercie uczestniczyło 65 osób, czyli 50% możliwego obłożenia sali Domu Kultury.

Szerzej w papierowym oraz elektronicznym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w w czwartek, 11 marca.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Magdalena Lachowicz, 8 III 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.