Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Andrzej Grabowski   fot. materiały promocyjne V OFFS Pyszadło udostępnione przez Mogileński Dom Kultury

Otrzyma nagrodę honorową za dorobek artystyczny życia.

Głównym bohaterem tegorocznego V Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Satyrycznych Pyszadło 2021 (27-30 maja) będzie Andrzej Grabowski. Otrzyma nagrodę honorową za dorobek artystyczny życia. Po jednym z pokazów filmowych z jego udziałem, artysta spotka się z widzami i czytelnikami, a na finał Festiwalu 30 maja o godzinie 21.15 zaprezentuje swój autorski program satyryczno-kabaretowy "Andrzej Grabowski Show".

Andrzej Grabowski rodził się 13 marca 1952 roku w Chrzanowie. Aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, artysta kabaretowy, autor tekstów piosenek i wykonawca. W roku 1974 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie i rozpoczął karierę aktorską. W tym samym roku debiutował na scenie krakowskiego Teatru im. J. Słowackiego w przedstawieniu „Karykatury”. Od tego czasu grał już w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie, Teatrze Starym i Teatrze Scena STU w Krakowie oraz w blisko 40 przedstawieniach Teatru Telewizji. Będąc jeszcze na studiach zadebiutował w filmie „Odejścia, powroty” Wojciecha Marczewskiego i Andrzeja Żmijewskiego. W kolejnych latach występował w filmach takich reżyserów jak:  Feliks Falk, Kazimierz Kutz, Marek Koterski, Jan Jakub Kolski, Jacek Bromski, Piotr Wereśniak, Wojciech Smarzowski, Marcin Wrona, Agnieszka Holland, Patryk Vega i Lech Majewski, tworząc charakterystyczne, często nacechowane humorem, nietuzinkowe postaci.

Największą sławę i zainteresowanie publiczności przyniosła mu jednak rola Ferdynanda w serialu „Świat według Kiepskich” Okiła Khamidova i Patricka Yoki, z którą do dzisiaj jest kojarzony.Talent komediowy Andrzeja Grabowskiego sprawił, iż zaczął on występować na estradzie. W swych programach kabaretowych prezentuje teksty znane i lubiane, ale także te zupełnie nowe - w dowcipny sposób komentujące bieżące wydarzenia. Nagrał też cztery płyty z piosenkami, do których sam napisał słowa.

Marek Holak, 31 III 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.