Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Spichlerz Romana
O albumie pełnym dawnych widokówek z Gąsawy i okolic rozmawiali w siedzibie wydawnictwa Maciej Rejment i Monika Komisarek fot. Dominik Księski

Dziś, 31 marca w serwisie TVP Bydgoszcz o 21.30 wyemitowany zostanie materiał z wizyty ekipy dziennikarskiej TVP Bydgoszcz w Żninie, która miała za temat wydanie nowego albumu Zbigniewa Zwierzykowskiego Gąsawa i okolica na starej widokówce.

Monika Komisarek i Maciej Rejment odwiedzili wydawnictwo Wulkan i rozmawiali na temat książki, jaką od kilku dni można kupić w sklepach w Żninie i Gąsawie, a także zamówić w naszym sklepie internetowym oraz na portalu allegro.pl. Album autorstwa Zbigniewa Zwierzykowskiego Gąsawa i okolica na starej widokówce jest piątą z sześciu zaplanowanych na cykl, który ma dokumentować działalność wydawców pocztówek z końca XIX wieku i pierwszej połowy XX wieku.

Liczy 104 strony, zawiera reprodukcje 50 pocztówek z Gąsawy, Biskupina, Ostrówiec i innych wiosek gminy. Zawiera wszystkie znane nam pocztówki wydane do 1945 roku, na jakich odwzorowano budynki i pejzaże różnych wsi gminy Gąsawa, wstęp historyczny, przedmowę wójta Gąsawy Błażeja Łabędzkiego, spis wydawców, a także wypowiedzi dzisiejszych mieszkańców gminy związanych z miejscami przedstawionymi na pocztówkach. Wszystkie teksty przetłumaczone są na język angielski. Na wyklejkach znajdują się reprodukcje archiwalnych map.

To pierwsza wydana w tym roku przez żnińskiego wydawcę książka. W 2020 roku ukazały się cztery: Moja Przyjaciółka - przebój wydawniczy Żnińskich Zakładów Wydawniczych Alfreda Krzyckiego autorstwa Katarzyny Wodniak, Ogień to druga woda Dominika Księskiego i dwa tomiki poetyckie z serii Poezja i proza poznańskich polonistów: Mariana Grześczaka Przedostatnie wiersze i Spóźnione Wincentego Różańskiego.

W przygotowaniu: Wielcy Polacy rodem z Pałuk - Janicki, Śniadeccy, Gliczner autorstwa Tomasza Kardasia i tom wierszy Eugeniusza Białego, który stanie się bez wątpienia tytułem o ogólnopolskim rozgłosie: Brat Cierpisław albo ponowoczesnego pustelnika przypadki.

(dk), 31 III 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.