Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Spichlerz Romana
Słuchaczki kursu florystycznego w Żninie stworzyły piękne, wielkanocne dekoracje fot. CKU w Żninie

Pisanki, bazie, wiosenne kwiaty i wykonane z nich stroiki wprowadzają w naszych domach niezwykły nastrój i niepowtarzalny klimat nadchodzących świąt Wielkanocnych, które nieodłącznie kojarzą się z radością, życiem i kolorami. Dekoracje wnętrza i stołu wielkanocnego warto wykonać własnoręcznie, wykorzystując do tego żywe rośliny, naturalne elementy i zielone, wiosenne symbole.

Wielu z nas Wielkanoc będzie celebrować w gronie najbliższej rodziny. Warto w tym czasie zadbać o klimat i wystrój najbliższego otoczenia. Odpowiednio dobrane dekoracje sprawiają, że nie tylko świąteczny stół, ale też całe wnętrze naszego domu zacznie emanować radosną atmosferą.

Najbardziej popularnym świątecznym motywom, takim jak jajka, króliczki czy zajączki już od kilku sezonów towarzyszą żywe rośliny, naturalne gałązki, wiklina, rafia, drewno, wianki oraz świeczki. Kolorystyka ozdób wielkanocnych stała się nieco bardziej stonowana - dominują pastele i przygaszone barwy. Króluje też ceramika.

Wszystkie te elementy wykorzystały słuchaczki kursu florystycznego w CKU w Żninie, które stworzyły niezwykłe wielkanocne stroiki i kompozycje.

 

fot. CKU w Żninie

 

Stroik widoczny na zdjęciu został wykonany z przeciętego na pół jaja styropianowego, oklejonego papierem. W jego wnętrzu znajduje się gąbka florystyczna, w której można umieścić rośliny lub kwiaty cebulowe i regularnie je podlewać. Do stworzenia kompozycji można wykorzystać żonkile, urokliwe szafirki lub hiacynty. Idealnie pasują też różnego rodzaju pióra - kupne lub naturalne, które można przykleić za pomocą gorącego kleju. Całość ozdobić mogą również drewniane figurki, sznurek itp.

Można pokusić się też o stworzenie własnego naczynia, stanowiącego podstawę dekoracji. Posłuży do tego roztopiony wosk, w którym zanurza się ozdobne, suszone kwiaty, a następnie całość wlewa do naczynia (np. miski). Do modelowanie można ponad to wykorzystać umoczony w wosku papierowy ręcznik. Powstałą w ten sposób efektowną doniczkę warto wypełnić ziemią, wsadzić do niej rośliny, suche gałązki, ozdoby i zakupiony w kwiaciarni mech.

 

fot. CKU w Żninie

 

- Panie mają bardzo ciekawe pomysły. Każda stara się włożyć w pracę coś od siebie. Nie robią ich pod tzw. linijkę, a dzięki temu każda jest inna i niepowtarzalna. Najczęściej używają też materiałów ekologicznych - mówiła Katarzyna Kaczmarek z CKU w Żninie.

Poniżej prezentujemy pozostałe prace wykonane przez słuchaczki kursu florystycznego (fot. CKU Żnin).

 

 

 

Justyna Kulpińska, 2 IV 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.