W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Zawodnicy z Woli Kożuszkowej podczas konkurencji ślepa klacz fot. Paweł Lachowicz

21 lipca na boisku sportowym w Wójcinie (gm. Jeziora Wielkie) odbyła się 13. edycja gminnego turnieju wsi.

Tegorocznym gospodarzem sołeckich zmagań było sołectwo Wójcin. W imprezie mogli wziąć udział przedstawiciele  z terenu całej gminy, czyli z 22 sołectw. W sportowe szranki stanęli zawodnicy reprezentujący 5 sołectw z Wójcina, Siedlimowa, Krzywego Kolana, Nowej Wsi i Woli Kożuszkowej. Drużyny zmagały się w 10 konkurencjach przygotowanych przez GOKiR. Podczas pokonywania każdej z konkurencji drużyny wykazywały się wielką pomysłowością. Wśród drużynowych konkurencji znalazły się  m.in. znajdź swoje miejsce, uzupełnianie wody w studni sołtysa, zabezpieczanie przesyłki, ziemniaczany interes, oszczędności rady sołeckiej, ślepa klacz, gąsienica, wczasy Balbiny, sadzenie ziemniaków.

Zakończeniem imprezy była wspólna zabawa taneczna, która trwała do północy.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 26 lipca. Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 23 VII 2018

Rolniku - DK