Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Na drogach

6 listopada ogólnopolskie media opublikowały informację pochodzącą z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dotyczącą budowy obwodnicy Strzelna.

Cały ruch kołowy i pieszy od strony centrum Mogilna w stronę ronda i z ronda w kierunku centrum miasta został skierowany od 14.00 dzisiaj, czwartek 17 października na północną część ulicy Hallera od strony Biedronki. W części południowej, od strony budowanej galerii będzie przebudowywana ul. Hallera, budowany chodnik i ścieżka rowerowa.

Północną częścią ulicy Hallera od dzisiaj rano 11 października jeździmy od centrum miasta w kierunku ronda, wiaduktu i ul. Dworcowej. W przeciwnym kierunku jeździmy południową częścią ulicy Hallera - od strony parku.

Mieszkaniec Strzelna Jacek Paczkowski oraz Komitet Społeczny Obwodnica dla Strzelna 10 października zorganizowali pokojową manifestację Zakładnicy obwodnicy, która miała na celu walkę o budowę obwodnicy miasta.

9 października w Urzędzie Miejskim w Strzelnie odbyła się konferencja z udziałem wojewody Mikołaja Bogdanowicza i ministra, sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, sekretarza do spraw parlamentarnych, wiceprzewodniczącego Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukasza Schreibera dotycząca budowy obwodnicy Strzelna.

Dzisiaj od 16.00 do 18.00 kierowcy muszą uważać w centrum miasta na ograniczenia w ruchu związane z organizacją biegu.

Barierki są nieustannie niszczone przez ciężkie tiry, które jadąc od strony Stawisk nie przestrzegają nakazu skrętu w lewo, w ul. Słowackiego.

Od godzin wieczornych we wtorek 30 lipca nastąpiła zmiana organizacji ruchu na odcinku ul. Hallera w Mogilnie. Ma to związek z pracami związanymi ze skomunikowaniem ulicy z nowo powstającym parkiem handlowym na terenie byłego ogródka jordanowskiego. Najważniejsze zmiany: zamknięty wjazd w ul. Ogrodową, poruszanie się kierowców od skrzyżowań ul. Hallera z ul. Kościuszki i ul. Ogrodową na pasach drogi po stronie ogródka jordanowskiego, brak możliwości wjazdu do "Biedronki" od strony ul. Hallera.

Wszystko przez prace budowlane na terenie byłego ogródka jordanowskiego w Mogilnie, gdzie powstaje park handlowy. Mogą one potrwać do kilku miesięcy.

6 kwietnia grupa mieszkańców związana z komitetem StrzelnoOnline zorganizowała w Strzelnie pokojową demonstrację  w obronie skweru, który w przypadku realizacji budowy rond w mieście zostanie zlikwidowany.

Naprawdę - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.